Turniej Plaża Open Rybnik przeszedł do historii

2018-07-09, Autor:

W niedzielę turniej Plaży Open w na kąpielisku Ruda w Rybniku przeszedł do historii. W turnieju kobiet najlepsze okazały się Agata Wawrzyńczyk i Magdalena Saad, a wśród mężczyzn tryumfowali Martin Chiniewicz i Michał Korycki.

– Serdecznie dziękuję zawodnikom za widowisko. To właśnie oni przyciągnęli aż tylu kibiców na trybuny. Dziękuję też panu komisarzowi za wsparcie merytoryczne, a także obsadzie sędziowskiej z panem Janem Baniakiem na czele. Zdradzę, że na naszej krótkiej odprawie życzyłem im jak najmniej tie-breaków. Teraz nie chcę czuć się winny (śmiech) – powiedział dyrektor cyklu Plaża Open, Marcin Strządała.

Rybnickie zawody podsumował także komisarz PZPS, Damian Czkór: – Pochodzę z Rybnika i na kąpielisku Ruda jestem kolejny raz, ale pierwszy jako komisarz. Tutaj zaczynałem przygodę z siatkówką plażową, ale nie na tych boiskach, bo kiedyś stały w kompletnie innym miejscu. Powrót na Rudę jest jednak radosny, bo powstał superobiekt i mam nadzieję, że będzie często użytkowany. Jeśli chodzi o sam turniej, to był ciężki dla zawodników. Pierwszy raz zdarzyło się, że mieliśmy aż cztery przerwy medyczne. Dobrze spisała się jednak pomoc medyczna, która stanęła na wysokości zadania i od razu interweniowała.

Zobaczcie co działo się na kąpielisku Ruda w sobotę:

Chiniewicz/Korycki świetni w Rybniku. Pierwsze złoto w sezonie

Bardzo dobrze spisali się Martin Chiniewicz i Michał Korycki, którzy wygrali złoty medal Plaży Open w Rybniku. W finale pokonali Adama Parceja i Bartłomieja Dzikowicza w trzech setach.

Niedzielna rywalizacja rozpoczęła się od ćwierćfinałów, w których walczyli Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz z Dariuszem Tkaczukiem i Tomaszem Wierzbickim oraz Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski z Martinem Chiniewiczem i Michałem Koryckim. Szczególnie wyrównane było pierwsze ze spotkań, w którego pierwszym secie teoretycznie faworyzowana para przegrała do 17. Tkaczuk i Wierzbicki, którzy w Rybniku prezentują naprawdę wysoki poziom, przegrali jednak kolejnego seta, a w tie-breaku wygrali również bardziej doświadczeni Parcej i Dzikowicz i zameldowali się w półfinale. W drugim ze spotkań Chiniewicz i Korycki bez większych problemów pokonali Kujawskiego i Kaczorowskiego.

W półfinale na rywali czekali Bartosz Pietruczuk/Adrian Białecki i Adrian Sdebel/Dawid Ogórek, a konkretniej… tylko ci pierwsi. – Z powodów zawodowych Adrian nie może wystąpić dziś w półfinale i ewentualnie meczach o medale – poinformował team Sdebel/Ogórek, który ostatecznie zajął czwarte miejsce w turnieju. Z kolei Chiniewicz i Białecki bezpośrednio awansowali do finału.

W drugim półfinale walczyli więc Pietruczuk/Białecki oraz Parcej/Dzikowicz. I tutaj znów wyszło doświadczenie drugiego z duetów, który mimo że znajdował się z prawej strony turniejowej drabinki, awansował do finału (2:0).

I kiedy wydawało się, że triumfują dobrze dysponowani Parcej/Dzikowicz, to Chiniewicz i Korycki zagrali w pierwszym secie minimalnie lepiej i wygrali do 19. Drugi set zakończył się już jednak zwycięstwem Parceja i Dzikowicza (21:18). W tie-breaku Chiniewicz/Korycki zbudowali sobie już przewagę, ale rywale zdołali jeszcze nawiązać z nimi kontakt. Po niesamowitej końcówce ostatecznie to pierwsza z tych drużyn triumfowała w Rybniku!

Kolejny turniej zaplanowano na 11-13 lipca w Łodzi.

Przegrani na miejscach 5.-6.:
Parcej/Dzikowicz – Tkaczuk/Wierzbicki 2:1 (17:21, 21:19, 15:12)
Kujawski/Kaczorowski – Chiniewicz/Korycki 0:2 (16:21, 15:21)

Półfinały:
Pietruczuk/Białecki – Parcej/Dzikowicz 0:2 (15:21, 17:21)
Sdebel/Ogórek – Chiniewicz/Korycki 0:2 (0:21, 0:21)

Mecz o 3. miejsce:
Sdebel/Ogórek – Pietruczuk/Białecki 0:2 (0:21, 0:21)

Finał:
Chiniewicz/Korycki – Parcej/Dzikowicz 2:1 (21:19, 18:21, 15:13)

Wawrzyńczyk i Saad znów najlepsze w Plaży Open. Tym razem podbiły Rybnik

To chyba im się nie znudzi. Agata Wawrzyńczyk i Magdalena Saad ponownie wygrały turniej Plaży Open, a tym razem okazały się najlepsze w zawodach w Rybniku.

W turnieju żeńskim niedziela rozpoczęła się równie mocno, co sobotnie mecze. Znów w ćwierćfinałach mieliśmy dwa tie-breaki, a lepsze od Agnieszki Wołoszyn/Izabeli Zackiewicz okazały się Sandra Szychowska i Magdalena Rapacz-Matras. W drugim spotkaniu Aleksandra Zdon i Paulina Biranowska wyeliminowały Anetę Kaczmarek i rybniczankę Monikę Brzostek.

W półfinałach również nie brakowało emocji. Zwyciężczynie z Dąbrowy Górniczej, czyli Magdalena Saad i Agata Wawrzyńczyk, w dwóch setach odprawiły Zdon i Biranowską. Z kolei doświadczone Michalina Tokarska i Magdalena Szczytowicz w trzech setach. To ich pierwszy tegoroczny finał, czyli największy sukces w sezonie. – A łatwo nie było, bo już przed meczem byłyśmy zmęczone – mówiła po meczu Szczytowicz.

W meczu o trzecie miejsce lepsze w dwóch setach od Szychowskiej i Rapacz-Matras okazały się Zdon i Biranowska. A finał? Tutaj niespodzianki nie było: po raz drugi z rzędu turniej wygrały Saad i Wawrzyńczyk, które były tym razem zdecydowanie lepsze od Szczytowicz i Tokarskiej.

Kolejny turniej żeńskiej Plaży Open odbędzie się w dniach 11-13 lipca w Łodzi.

Przegrane na miejscach 5.-6.:
Wołoszyn/Zackiewicz – Szychowska/Rapacz-Matras 1:2 (16:21, 21:17, 12:15)
Kaczmarek/Brzostek – Zdon/Biranowska 1:2 (13:21, 21:16, 12:15)

Półfinały:
Saad/Wawrzyńczyk – Zdon/Biranowska 2:0 (21:17, 21:16)
Tokarska/Szczytowicz – Szychowska/Rapacz-Matras 2:1 (17:21, 21:16, 15:9)

Zdon/Biranowska – Szychowska/Rapacz-Matras 2:0 (21:15, 21:18)

Finał:
Saad/Wawrzyńczyk – Tokarska/Szczytowicz 0:2 (15:21, 9:21)

Znamy najlepsze drużyny w Młodej Plaży 2018

Nie tylko profesjonaliści, ale młodzi adepci siatkówki plażowej rywalizowali w cyklu Plaży Open. Znamy już zwycięzców Młodej Plaży 2018.

Turniej finałowy odbył się w weekend w Rybniku. Sobotnie mecze odbywały się na boiskach przy ul. Grunwaldzkiej, a wielkie finały już na stadionie głównym Plaży Open na kąpielisku Ruda.

Ostatecznie najlepsze okazały się duety Herrmann/Perowicz (w finale pokonały Rusin/Jochym), a wśród mężczyzn Szwed/Skowronek, którzy wygrali z Koniecznym i Czyżowskim. Trzecie miejsca przypadły parom Ciesielska/Cholewa i Szafranek/Gardyan.

Półfinał: Rusin/Jochym – Lewińska/Krzysztofiak 21:15

Mecz o 3 miejsce kobiet: Ciesielska/Cholewa – Lewińska/Krzysztofiak 2:0 (15:10, 15:11)

Jaśko/Łaciok – Łaciok/Pawluszkiewicz 18:21

Ćwierćfinał z lewej strony drabinki: Granieczny/Bugajski – Konieczny/Czyżowski 15:21
Ćwierćfinał z lewej strony drabinki: Skowronek/Szwed – Szafranek/Gardyan 21:17
Ćwierćfinał z prawej strony drabinki: Szafranek/Gardyan – Farnicki/Piwowarczyk 21:19
Ćwierćfinał z prawej strony drabinki: Granieczny/Bugajski – Łaciok/Pawluszkiewicz 21:11

Półfinał: Skowronek/Szwed – Granieczny/Bugajski 21:15
Półfinał: Konieczny/Czyżowski – Szafranek/Gardyan 21:17

Mecz o 3 miejsce mężczyzn: Szafranek/Gardyan – Bugajski/Granieczny 2:1 (12:15, 15:12, 15:12)
Finał: Konieczny/Czyżowski – Szwed/Skowronek 2:1 (12:15, 15:12, 15:12)

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1