TS Volley: zwycięska passa trwa

2013-12-09, Autor:
Rybniccy siatkarze wygrali kolejny, czwarty mecz z rzędu. Tym razem, pomimo osłabienia (kontuzję odniósł Tomasz Warda), gładko pokonali Winnera Czechowice-Dziedzice 3:0.

Tylko w pierwszym secie końcówka dostarczyła trochę emocji, bo ambitnie grający rywale doprowadzili do stanu 23:23. Wcześniej nasi siatkarze prowadzili już 21:17. Jednak dobra zagrywka Arkadiusza Terleckiego i udane kontry dały dwa punkty konieczne do zakończenia seta. Drugi i trzeci set to całkowita dominacja rybniczan i zwycięstwa do 9 i 17.

Kolejny raz bardzo dobrze zagrał nasz blok, bo aż 18 punktów zdobyliśmy tym elementem gry. Najwięcej punktów w meczu zdobył Dariusz Noga – 15. O jeden punkt mniej zdobył Arkadiusz Terlecki, ale za to przy świetnej skuteczności w ataku (80%) i 6 punktowych blokach. Na wyróżnienie zasłużył także junior Radek Niestrój, który zdobył 5 punktów zagrywką.

W kolejnym meczu nasi siatkarze zmierzą się na wyjeździe ze Strzelcami Opolskimi (w środę), natomiast w sobotę 14 grudnia zostanie rozegrany mecz w Rybniku z Juvenią Głuchołazy. Początek spotkania o godz. 17:30.

TS Volley Rybnik – MTS Winner Czechowice-Dziedzice 3:0 (25:23, 25:9, 25:17)
Skład: Arkadiusz Terlecki (kapitan), Grzegorz Barciak, Dariusz Noga, Konrad Stajer, Krystian Lipiec, Przemysław Borecki, Łukasz Taterka (libero), Radosław Niestrój, Błażej Podleśny, Michał Łata, Tomasz Brzezina, Bartosz Konsek. Trener: Wojciech Kasperski

12. kolejka - 07.12.2013
Warta Zawiercie - Juvenia Głuchołazy 3:0 (25:17, 28:18, 26:24)
AZS Politechnika Opolska - UKS Strzelce Opolskie 3:1 (26:24, 25:20, 23:25, 25:17)
TS Volley Rybnik - Winner Czechowice-Dziedzice 3:0 (26:24, 25:9, 25:18)
TKKF Czarni Katowice - AT Jastrzębski Węgiel II 3:0 (25:18, 25:16, 25:11)