TS Volley: zacięty mecz z faworytami

2010-10-28, Autor:
W sobotę do Rybnika przyjechał MKS Cuprum Mundo Lubin, zespół powszechnie uważany za pewnego faworyta do awansu do I ligi. Sponsorzy (m.in. KGHM) zapewnili budżet pozwalający na ściągniecie aż 6 zawodników z różnych zespołów I ligi. Przy takim potentacie nasz zespół to Kopciuszek.

Po niezbyt udanym początku ligi (2 porażki) rybniccy siatkarze mocno trenują i szukają pierwszych punktów. Mecz z Lubinem rozpoczął się od prowadzenia 3-0, a później 6-3 dla gości. Po kilku nerwowych zagraniach nasz zespół zaczął grać coraz lepiej i na boisku zatarła się różnica pomiędzy potencjałem obu zespołów. Dobre akcje z obu stron mogły się podobać licznie zgromadzonej publiczności. W drugiej części seta straty zostały zredukowane do 1 punktu (17-18). Ostatecznie wygrali jednak, bardziej doświadczeni rywale 25-22.

Drugi set zaczął się od prowadzenia naszych siatkarzy po dobrym bloku Tomka Wardy i Michała Dudka. Bardzo dobra gra pozwalała myśleć o zwycięstwie w tej partii. W końcówce prowadziliśmy 23-21, a później 24-23. Niestety nie udało się zakończyć seta i po zaciętej walce wygrali rywale 28-26.

Trzeci set to znowu zacięta walka o każdy punkt. Wprawdzie wygrali rywale 25-23, ale nasi siatkarze pokazali dobrą siatkówkę.

Pomimo porażki rybniccy siatkarze zaprezentowali się z dobrej strony. Widać, że praca treningowa przynosi efekty w postaci coraz lepszej gry. Daje to nadzieje, że w meczach z zespołami o podobnym potencjale odniesiemy zwycięstwa.

Dziękujemy licznie zebranej publiczności za wsparcie (na widowni pojawiło się wiele postaci od dawna związanych z siatkówką) i liczymy na gorący doping w następnych meczach.

Skład zespołu: Łukasz Lip (kapitan), Łukasz Taterka (libero), Michał Łata, Grzegorz Jaruga, Tomasz Warda, Jakub Dejewski, Michał Dudek, Bartosz Inglot, Dawid Drużga, Sebastian Inglot, Przemysław Wolny i Dawid Małysza. Trener: Wojciech Kasperski

Kolejny mecz nasi siatkarze rozegrają 30 października na wyjeździe z Gwardią Wrocław.

Mistrzostwa Śląska juniorów (do lat 19)

Mecz na szczycie w Jastrzębiu Zdroju

W minioną środę został rozegrany mecz dwóch najlepszych zespołów w grupie 2 ligi juniorów. Tym razem lepszymi okazali się gospodarze czyli KS Jastrzębie Borynia wygrywając 3-0. Aktualnie nasi juniorzy zajmują 2 miejsce w grupie. Do półfinału Mistrzostw Śląska awansują 4 najlepsze zespoły.

Kolejny mecz nasi juniorzy rozegrają w środę, 27 października o godz. 18 na Sali MOSiR przy ul Powstańców z MOSiR Mikołów. Zapraszamy.

Mistrzostwa Śląska kadetów (do lat 17)

TS Volley bez porażki

W czwartej kolejce ligi kadetów rybniccy siatkarze wygrali czwarte spotkanie. Tym razem w Dąbrowie Górniczej został pokonany miejscowy MKS 3-0. Po wyrównanym pierwszym secie (do 23) pozostałe sety to pełna dominacja i zwycięstwa dwa razy do 13.

Kolejny mecz nasi kadeci rozegrają 29 października na Hali MOSiR przy ul. Powstańców o godz. 18.00. Rywalem naszych siatkarzy będzie GTSiK SiKReT Gliwice. Zapraszamy zobaczyć jak radzi sobie siatkarski narybek.

Mistrzostwa Śląska młodzików (do lat 15)

Awans dwóch zespołów do II rundy

W kategorii młodzików występują dwa zespoły TS Volley, oba oparte na klasach sportowych w Gimnazjum nr 2. Starsza grupa (rocznik 1996) pewnie wygrała, bez straty seta, pierwszy etap mistrzostw pokonując SK Górnika Radlin i KS AZS Rafako 2 Racibórz.
Natomiast TS Volley 2 (rocznik 1997) zajął w swojej grupie 2 miejsce i także awansował do najlepszej 16 mistrzostw. Jest to spory sukces młodych siatkarzy trenujących wspólnie od września. Są to chłopcy ambitni i bardzo utalentowani. Będąc młodszymi o rok od limitu wieku w rozgrywkach przygotowują się do Mistrzostw w następnym sezonie, gdzie być może pójdą w ślady swoich o 2 lata starszych kolegów, którzy zakwalifikowali się do Finałów Mistrzostw Polski.

W pierwszy turnieju II etapu najmłodsi nasi siatkarze nie dali rady starszym o rok kolegom i przegrali po 2-0 z KS Jastrzębie Borynia i UKS Jedynka Bielsko Biała.