TS Volley: wygrana na zakończenie rundy zasadniczej

2011-02-21, Autor:
W ostatnim meczu rundy zasadniczej nasi siatkarze zmierzyli się na wyjeździe z VC Górnikiem Siemianowice Śląskie. Pomimo, że w meczu nie mógł wziąć udziału Tomasz Warda (kontuzja) i Kamil Łyczko (studia) nasi siatkarze pewnie zwyciężyli 3:1.

Przebieg meczu cały czas wskazywał na przewagę rybniczan. Pierwszy set to duża przewaga od początku i wygrana do 19. W kolejnym secie dobrze zagrywką pograli gospodarze i to tym elementem sztuki siatkarskiej wypracowali sobie dużą przewagę i wygraną 25:16.

Kolejne sety to kolejne dwie wygrane naszych siatkarzy. Trener Wojciech Kasperski dał pograć wszystkim zawodnikom, także tym najmłodszym. Zdarzały się momenty gdy ligowego doświadczenia nabierało równocześnie czterech juniorów. Na wyróżnienie za dobrą grę zasłużył Jakub Dejewski, który był praktycznie nie do zatrzymania przez siemianowicki blok.

Runda zasadnicza za nami. Siatkarze TS Volley zgromadzili 15 punktów i zajęli 8 miejsce. Do zakończenia rozgrywek pozostały play-offy. W pojedynku do trzech zwycięstw nasz zespół zmierzy się z Górnikiem Siemianowice. Zwycięzca utrzyma się w II lidze, natomiast przegrany będzie musiał rozegrać pojedynek z pretendentem do II ligi z III ligi.

Pierwsze mecze play-off zostaną rozegrane w Rybniku w dniach 12 i 13 marca. Już dzisiaj zapraszamy i liczymy na gorące wsparcie.

VC Górnik Siemianowice Śląskie – TS Volley Rybnik 1:3 (19:25, 25:16, 23:25, 22:25)

TS Volley Rybnik: Łukasz Lip (kapitan), Łukasz Taterka (libero), Michał Łata, Grzegorz Jaruga, Jakub Dejewski, Przemysław Wolny, Michał Dudek oraz Bartosz Inglot, Karol Graff i Marek Mandrela. Trener: Wojciech Kasperski

18. kolejka II ligi:

Czarni Rząśnia - Cuprum Lubin 3:2 (13:25, 21:25, 25:21, 25:21, 15:12)

AZS Rafako Racibórz - Victoria Wałbrzych 3:0 (25:16, 25:16, 25:17)

Delic Pol Częstochowa - AZS Politechnika Opolska 3:2 (25:20, 22:25, 30:28, 19:25, 25:23)

Górnik Siemianowice Śl. - Volley Rybnik 1:3 (19:25, 25:16, 23:25, 22:25)

Finał Mistrzostw Śląska kadetów tuż, tuż

Nasi kadeci po bardzo dobrej grze zajęli 2 miejsce w półfinale Mistrzostw Śląska i awansowali do finału, który zostanie rozegrany w Bielsku Białej w dniach 25-27 lutego. Naszymi przeciwnikami będą BBTS Włókniarz Bielsko Biała, Delic-Pol Norwid Częstochowa i SK Górnik Radlin.

W doborowej stawce nasi młodzi siatkarze mają dużą szansę na zdobycie medalu i awans do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski.