TS Volley: wygrana na zakończenie roku

2009-12-22, Autor:
Bardo ważne zwycięstwo odnieśli rybniccy siatkarze w ostatnim meczu tego roku.

Do Rybnika przyjechał Delic Pol Norwid Częstochowa zajmujący o dwa miejsca wyższą lokatę w tabeli, czyli szóstą. Zgodnie z regulaminem rozgrywek zajęcie szóstego miejsca gwarantuje utrzymanie się w II lidze bez konieczności rozgrywania rundy play-off. Przy niemal pełnej widowni oba zespoły stoczyły pełen męskiej walki, emocjonujący pojedynek.

Pierwszy set to wyrównana walka o każdy punkt na początku partii, później większa determinacja naszych siatkarzy wzięła górę. Łukasz Lip umiejętnie wykorzystywał wszystkich atakujących, dobra gra blokiem i do tego niezłe przyjęcie (Grzegorz Jaruga, Andrzej SmiatekŁukasz Majenta) stworzyło kilkupunktową przewagę i ostatecznie wysoką wygraną 25:18.

Druga partia to większa mobilizacja gości i znowu walka o każdą piłkę. Oba zespoły stworzyły świetne widowisko. Końcówka mogła należeć do naszego zespołu, który prowadził 21:20. W tym momencie dobrze grający Wiktor Borowski dał się złapać dwa razy pod rząd na bloku i to częstochowianie odskoczyli na 3 punkty. Nasi siatkarze odrobili nieco straty, ale ostatecznie set dla gości 26:24.

Podrażnieni takim obrotem sprawy rybniczanie w kolejnym secie zagrali jeszcze lepiej. Bardzo dobrze zaczął funkcjonować blok i atak z krótkiej (Tomasz WardaJakub Dejewski), a libero Łukasz Majenta podbijał prawie wszystkie piłki. Uzyskana przewaga pozwoliła trenerowi Dariuszowi Luksowi wprowadzić do gry wszystkich zawodników. Ostatecznie set dla Rybnika 25:21.

Czwarta partia to popis rybniczan. Praktycznie częstochowianie nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze grającemu zespołowi kierowanemu przez Dariusza Luksa. Znowu wszyscy zawodnicy mogli zaprezentować się rybnickiej publiczności. Pewna wygrana 25:18 i 3:1 w setach.

Zwycięstwo za 3 punkty pozwoliło naszemu zespołowi zbliżyć się na odległość 1 punktu od 6 miejsca w tabeli. Oznacza to także awans z 8-ego na 7-me miejsce.

Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach do 9 stycznia. Wtedy to nasi siatkarze rozegrają mecz w Wałbrzychu. Przed własną publicznością TS Volley wystąpi 20 stycznia z młodzieżową kadrą PZPS SMS Spała II, a 30 stycznia na zakończenie rundy zasadniczej z Czarnymi Rząśnia.

TS Volley Rybnik – Delic Pol Norwid Częstochowa 3:1 (25:18, 24:26, 25:21, 25:18)

TS Volley: Łukasz Lip, Wiktor Borowski, Grzegorz Jaruga, Andrzej Smiatek, Tomasz Warda, Jakub Dejewski, Łukasz Majenta (Libero) oraz Dawid Drużga, Michał Dudek, Michał Łata, Bartosz Inglot, Przemysław Wolny.

Trenerzy: Dariusz Luks i Wojciech Kasperski

17. kolejka - 19.12.2009

Volley Rybnik - Delic Pol Częstochowa 3:1 25:18, 24:26, 25:21, 25:18

SMS PZPS II Spała - AZS Politechnika Opolska 2:3 13:25, 26:24, 25:21, 10:25, 12:15

Rosiek Syców - Bzura Ozorków 0:3 20:25, 16:25, 19:25

Czarni Rząśnia - Burza Wrocław 3:1 25:20, 25:23, 25:27, 25:15

Sudety Kamienna Góra - Skra II Bełchatów 1:3 25:19, 23:25, 19:25, 22:25