TS Volley wygrał z Rafako i został liderem

2013-10-28, Autor:
Po zwycięstwie z Rafako Racibórz rybniccy siatkarze awansowali na pierwsze miejsce w tabeli II ligi (grupa 5).

Ostatni w tabeli AZS Rafako Racibórz tylko w dwóch pierwszych setach stawił opór faworyzowanym rybniczanom. W hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych podopieczni trenera Wojciecha Kasperskiego wygrali z trudem pierwszego seta 25:22. W drugim również trwał zacięty pojedynek, z którego górą wyszli raciborzanie – 25:23 dla AZS-u. Strata seta podziałała mobilizująco na rybnickich siatkarzy, którzy w dalszej części meczu zdominowali gości z Raciborza. Ostatecznie, po dwóch wygranych setach do 15 i 16, TS Volley wygrał z Rafako 3:1. Zwycięstwo to pozwoliło rybniczanom awansować na pierwsze miejsce w tabeli.Kolejny mecz TS Volley rozegra na wyjeździe z Wartą Zawiercie.

6. kolejka - 26.10.2013
AT Jastrzębski Węgiel II - UKS Strzelce Opolskie 1:3 (21:25, 25:20, 21:25, 14:25)
Juvenia Głuchołazy - TKKF Czarni Katowice 1:3 (20:25, 15:25, 25:21, 22:25)
TS Volley Rybnik - AZS Rafako Racibórz 3:1 (25:22, 23:25, 25:15, 25:16)
AZS Politechnika Opolska - Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:16, 25:18)