TS Volley: Victoria zwycięska

2010-12-19, Autor:
Na zakończenie tego roku siatkarze TS Volley Rybnik przegrali z TS Victorią Wałbrzych 1:3.

W ostatnim meczu w bieżącym roku siatkarze TS Volley zmierzyli się z TS Victoria Wałbrzych. Był to bardzo ważny mecz dla układu tabeli po rundzie zasadniczej. Chcąc zapewnić sobie utrzymanie bez konieczności rozgrywania rundy barażowej trzeba było koniecznie ten mecz wygrać. Momentami dobra siatkarsko gra obu zespołów zakończyła się sukcesem gości.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia 3-0 przyjezdnych. Nasi siatkarze nie poddali się i doprowadzili do remisu 12-12. Wałbrzyszanie zdobyli 3 punkty pod rząd ale nasi odpowiedzieli tym samym, 15-15. Po kilku dobrych akcjach rybniczanie wyszli na prowadzenie 17-16 i później 22-20.  Przy stanie po 23 goście zdobywają 24 punkt i mają setballa. Jeszcze wyrównujemy ale ostatnie 2 punkty padają łupem wałbrzyszan.

Porażka w pierwszym secie podcięła nieco skrzydła naszym siatkarzom. Goście ponownie dobrze rozpoczęli i przez cały set prowadzili 3-4 punktami. Gdy przewaga ta wzrosła do 6 punktów wydawało się, że emocji w tym secie już nie będzie, 17-22. Jednak nasi siatkarze zerwali się do odrabiania strat i doprowadzili do stanu 20-22. Niestety dobra kiwka wałbrzyskiego rozgrywającego przerwała dobrą passę i ostatecznie set skończył się wynikiem 22-25.

Trzeci set to bardzo dobra gra rybniczan. Od początku do końca seta kontrolowali grę, popisywali się świetnymi atakami i blokami. Goście zostali w tym secie kompletnie rozbici, 25-17.

Przed czwartym setem oba zespoły bardzo mocno się zmobilizowały. Niestety dwa proste błędy na początku seta rozbiły nasz zespół. Wałbrzyszanie wykorzystali chwilową słabość naszych siatkarzy, odskoczyli na kilka punktów i później kontrolowali przebieg gry, 18-25.

Prezentujący solidną grę od początku sezonu wałbrzyszanie pokazali ciekawą i skuteczną siatkówkę. Nasz zespół przeplatał fragmenty dobrej gry słabszymi momentami. Nie wystarczyło to w tym meczu. Powoli krystalizuje się sytuacja w tabeli. Na ostatnim miejscu znajduje się Górnik Siemianowice z zerowym dorobkiem punktowym, natomiast kolejne 3 zespoły mają po 10 punktów tj. TS Volley Rybnik, AZS Rafako Racibórz i Sudety Kamienna Góra. Mecze pomiędzy tymi zespołami zadecydują o ostatecznym kształcie dolnej części tabeli.

TS Volley Rybnik – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 1-3 (24-26, 22-25, 25-17, 18-25)

Skład zespołu: Łukasz Lip (kapitan), Łukasz Taterka (libero), Marek Mandrela, Przemysław Wolny, Kamil Łyczko, Grzegorz Jaruga, Tomasz Warda oraz Michał Łata, Bartosz Inglot, Jakub Dejewski, Tomasz Brzezina.

Mistrzostwa Śląska kadetów - Niepokonani rybniccy kadeci

Zakończyła się pierwsza część Mistrzostw Śląska kadetów, której celem było wyłonienie 8 półfinalistów. Nasz zespół spisał się bardzo dobrze wygrywając wszystkie mecze, a było ich 14. W tej fazie dominacja rybnickich kadetów była tak wielka, że praktycznie wszystkie mecze kończyły się wynikiem 3-0, stracone zostały tylko 2 sety.

W minionym tygodniu kadeci rozegrali 2 mecze. We wtorek przeciwnikami naszych młodych siatkarzy byli zabrzanie. Natomiast w czwartek w meczu wyjazdowym MKS Będzin. Oba mecze zakończyły się wynikiem 3-0.

W kolejnej fazie rozgrywek, w półfinale, naszymi przeciwnikami będą BBTS Bielsko Biała (zwycięzca grupy 3, zespół, który także nie doznał ani jednej porażki) Delic-Pol Norwid 2 Częstochowa oraz zespół wyłoniony z baraży.

Mistrzostwa Śląska juniorów - 3 miejsce juniorów i awans do półfinału

W minioną środę juniorzy TS Voley rozegrali ostatnie spotkanie grupowe w Mikołowie. Po zaciętym pojedynku nasi siatkarzy wygrali 3-2.

Tuż po Nowym Roku zostanie rozegrany półfinał Mistrzostw Śląska w Jastrzębiu Zdroju z udziałem gospodarzy, MKS MOS Płomień Sosnowiec, AZS Politechniki Częstochowskiej i TS Volley Rybnik. Do finału awansują 2 najlepsze zespoły.