TS Volley: stracona szansa w Raciborzu

2011-12-12, Autor:
Po zaciętej walce siatkarze TS Volley Rybnik przegrali w Raciborzu z AZS-em Rafako Racibórz 1:3.

2-ligowe derby ziemi rybnicko-raciborskiej przyniosły wiele emocji i wiele walki. Pełna kibiców Rafako Arena była świadkiem dobrego, momentami stojącego na wysokim poziomie meczu. Faworytem spotkania byli raciborzanie, którzy swoją grą udowadniają, że miejsce w czołówce ligowej tabeli nie jest przypadkiem. TS Volley wciąż boryka się z kontuzjami i szuka formy z początku rozgrywek. Zwyciężyli gospodarze, ale niewiele brakowało, żeby rybniczanie odebrali im cenne ligowe punkty.

Pierwszy set po wyrównanym początku (nawet z lekką przewagą rybniczan) padł łupem gospodarzy, 25:19. W drugiej partii za Bartosza Inglota wszedł na boisko 17-letni Radosław Niestrój i poprawił przyjęcie zagrywki. Bardzo dobrze zaczął grać Łukasz Lip, który swoją zagrywką narobił wiele problemów gospodarzom. Dobrze grali środkowi, Tomasz Warda i Arkadiusz Terlecki, a skrzydłowi dostroili się do swoich kolegów. W efekcie Rafako niewiele miało do powiedzenia i set padł łupem rybniczan 25:13.

Trzeci set rozpoczął się od kontynuacji dobrej gry i uzyskania nawet 4-punktowej przewagi (16-12). Raciborzanie nie poddali się i zaczęli odrabiać straty, w efekcie doprowadzili do emocjonującej końcówki. Nasi siatkarze mieli 2 setballe, ale ich nie wykorzystali. Odważnie grający w ataku rywale ostatecznie wygrali 27:25. Czwarty set to wyrównany początek ale później wyraźna przewaga gospodarzy i ich wygrana 25:19.

Raciborzanie po zwycięstwie w derbach awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Nasi siatkarze w nadchodzącym tygodniu rozegrają dwa spotkania. W środę wyjadą do Spały na mecz z SMS PZPS 2, a w sobotę 17 grudnia rozegrają ostatni mecz w tym roku u siebie ze Spodkiem Katowice. Początek meczu o godz. 18:00 w sali „Ekonomika”. Wstęp wolny.

KS AZS Rafako Racibórz – TS Volley Rybnik 3-1 (25-19, 13-25, 27-25, 25-19)

Skład TS Volley: Łukasz Lip (kapitan), Arkadiusz Terlecki, Tomasz Warda, Michał Łata, Rafał Rybarczyk, Bartosz Inglot, Kamil Łyczko (libero) oraz Radek Niestrój, Karol Graff, Sebastian Inglot, Konrad Stajer. Trener: Włodzimierz Madej