TS Volley: Skra za mocna

2009-12-02, Autor:
W kolejnej rundzie II ligi TS Volley przegrał u siebie z KPS Skra Bełchatów 1:3.

Bełchatowianie to rezerwy Mistrzów Polski w składzie z zawodnikami pretendującymi do zagrania w jednym z najlepszych zespołów Europy. Z pierwszego składu Skry w Rybniku zobaczyliśmy Filipa Frankowskiego, Igora Walczykowskiego, Radosława KolankaBartosza Cedzyńskiego.

Rybnicki zespół, który w ostatnich meczach poprawił swoją grę, postanowił postawić bardzo trudne warunki trzeciej drużynie w tabeli. Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła niezwykle emocjonujące zawody, gdzie rybniczanie zagrali na wysokim poziomie i wiele akcji mogło się podobać nawet wybrednym kibicom.

Mecz z Bełchatowem rozpoczął się od wyrównanej walki z lekką przewagą rybniczan, nieźle działała krótka w wykonaniu Łukasza Lipa (rozgrywający) i Tomasza Wardy (środkowy). Jednak przy stanie 5:4 bełchatowianie za sprawą niezwykle trudnej zagrywki zdobyli kilka punktów i wyszli na prowadzenie 8:5. Gra punkt za punkt trwała do stanu 7:11, gdy na zagrywkę wszedł Wiktor Borowski. Rybniczanie odrobili 2 punkty. Bardzo udaną zmianę przeprowadził trener Dariusz Luks. Na boisko weszli Michał Dudek (17-latek) i drugi rozgrywający Dawid Drużga. Kilka udanych zagrań, w szczególności przy zagrywce Dudka, a później Jakuba Dejewskiego, pozwoliło na wypracowanie kilkupunktowej przewagi, której rybnicka drużyna nie oddała do końca – 25:19.

Drugi set to początkowo wyrównana walka, ale później lepsza gra Skry i zdecydowane prowadzenie. Ostatecznie Skra wygrała do 12.

Trzeci set to znowu dobra gra rybniczan. Praktycznie trwała wymiana cios za cios do wyniku 20:21. W tym momencie przy zagrywce Filipa Frankowskiego Skra zdobyła 3 punkty i praktycznie rozstrzygnęła seta na swoją korzyść – 22:25.

Czwarty set to niezwykłe emocje i zaprzepaszczona szansa. Trener Dariusz Luks desygnował do gry nominalnych rezerwowych Dawida Drużgę, Michała Dudka i Michała Łatę. Przy stanie 3:4 powrócił na boisko Wiktor Borowski i w tym składzie rybniczanie rozegrali bardzo dobrego seta niestety nieuwieńczonego sukcesem. A szczęście było blisko. W końcówce rybniczanie prowadzili 23:20. Presja szansy na sprawienie niespodzianki spowodowała kilka prostych błędów i Skra odrobiła straty. Jeszcze cień szansy pojawił się przy stanie 24:24, ale to bełchatowianie postawili kropkę nad „i” i wygrali 24:26.

TS Volley Rybnik – KPS Skra Bełchatów 1-3 (25-19, 12-25, 22-25, 24-26)

TS Volley: Łukasz Lip (kapitan), Wiktor Borowski, Grzegorz Jaruga, Artur Kabziński, Tomasz Warda, Jakub Dejewski, Łukasz Majenta (Libero) oraz Michał Łata, Michał Dudek, Dawid Drużga, Andrzej Smiatek i Bartosz Inglot.

Trenerzy: Dariusz Luks, Wojciech Kasperski

Kolejny mecz TS Volley rozegra na wyjeździe z Burzą Wrocław 5 grudnia.

Najbliższe mecze w Rybniku:

9.12.09 (środa) TS Volley Rybnik – MKS Bzura Ozorków  godz. 19:00

12.12.09 (sobota) TS Volley Rybnik – AZS Politechnika Opolska godz. 18:00

19.12.09 (sobota) TS Volley Rybnik – Delic Pol Norwid Częstochowa godz. 18:00

Mecze te zadecydują o ostatecznym układzie tabeli przed fazą play-off. Wstęp wolny.