TS Volley Rybnik: w Rzeszowie potrzebny był tie-break

2022-02-27, Autor:

Po zaciętym spotkaniu 22. kolejki II ligi TS Volley Rybnik wygrał na wyjeździe z AKS-em V LO Rzeszów 3:2.

Mecz rybniczan w Rzeszowie dostarczył kibicom sporo emocji. W pierwszym secie TS Volley wygrał 25:17. W drugim lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli na przewagi 27:25.

W trzecim secie górą była drużyna z Rybnika, wygrywając 25:22. Czwarta partia trwała najdłużej. Ostra wymiana ciosów zakończyła się przy stanie 30:28 na korzyść AKS-u V LO.

W tie-breaku rzeszowianie mieli piłkę meczową, ale ostatnie słowo należało do rybniczan. TS Volley zwyciężył 17:15 i cały mecz 3:2.

W następnej kolejce rywalem rybniczan będzie lider, MCKiS Jaworzno.

22. kolejka 4. grupy II ligi: Kępa MOSiR Dębica - TKS Tychy 3:1 (25:19, 25:21, 16:25, 26:24) Karpaty Krosno - MKS II Będzin 3:0 (25:17, 25:17, 25:22) Kęczanin Kęty - MOSiR Jasło 3:0 (25:19, 25:21, 25:23) MKS Andrychów - Extrans Sędziszów Młp. 3:0 (25:15, 25:15, 25:21) MCKiS Jaworzno - Hutnik-Wanda Kraków 3:0 (25:10, 25:14, 25:16) AKS V LO Rzeszów - Volley Rybnik 2:3 (17:25, 27:25, 22:25, 30:28, 15:17) Błękitni Ropczyce - AT Jastrzębskiego Węgla 3:2 (25:21, 15:25, 13:25, 25:20, 15:8)

O miejscu w tabeli decydują kolejno: zdobyte punkty, liczba wygranych meczów, stosunek setów wygranych do przegranych, stosunek małych punktów zdobytych do straconych, bezpośredni mecz między drużynami.

Spadek z ligi: Po zakończeniu rundy zasadniczej zespoły z dwóch ostatnich miejsc spadają do ligi wojewódzkiej.

Awans: Do turniejów półfinałowych o awans do I ligi awansują dwie najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej. Nie ma fazy play-off ani play-out.