TS Volley Rybnik: trudny pojedynek z Jastrzębskim Węglem II

2018-12-02, Autor:

W 10. kolejce 5. grupy II ligi siatkarze TS Volley Rybnik przegrali na wyjeździe z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla II.

Rozpoczęła się druga runda fazy zasadniczej II ligi. Pierwsze spotkanie rybniczanie rozegrali na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem II. Ze względu na przerwę w rozgrywkach Plus Ligi gospodarze postanowili poprawić swój dorobek punktowy i dokooptowali do składu II-ligowego aż trzech graczy z najwyższej klasy rozgrywkowej, Nikodema Wolańskiego (rozgrywający), Patryka Czyrniańskiego (przyjmujący) i Jakuba Turskiego (środkowy).

Pierwszy set przyniósł wyraźne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla II 25:19. Gospodarze kontrolowali przebieg partii i ani raz nie byli zagrożeni.

W drugim secie rybniccy siatkarze podjęli walkę i po niezwykle emocjonującej końcówce wygrali 27:25. Zaznaczyć trzeba, że oba zespoły miały swoje piłki setowe.

Trzeci set został ponownie pewnie wygrany prze silny zespół JW II, ale w czwartym rybniczanie ponownie się postawili i pewnie wygrali do 19.

Tie-break był wyrównany tylko do stanu 5:5. Przy zagrywce bardzo dobrze grającego Rafała Rybarczyka rybniczanie nie wykorzystali szansy na odskoczenie rywalom. Gospodarze zagrali bardzo dobrze kilka akcji, w czym zasługa Nikodema Wolańskiego i odskoczyli na 8:5. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 15:9 dla Jastrzębskiego Węgla II.

– Biorąc pod uwagę okoliczności cieszymy się ze zdobycia jednego punktu na trudnym terenie i liczymy na kolejne dobre mecze w wykonaniu naszych siatkarzy – usłyszeliśmy w rybnickim klubie.

Mecz 11. kolejki II ligi TS Volley Rybnik - SMS PZPS Spała zostanie rozegrany w sobotę 8 grudnia o godz. 16:00 w hali ZSS w Rybniku przy ul. Grunwaldzkiej 18.