TS Volley: pierwsze zwycięstwo siatkarzy

2010-11-09, Autor:
Kolejną garść informacji siatkarskich przygotował dla nas Lech Kowalski z TS Volley Rybnik.

II liga

Upragnione zwycięstwo

Po serii porażek nadeszło wreszcie pierwsze zwycięstwo. Bardzo dziękujemy kibicom, którzy nie bacząc na zerowy dorobek naszych siatkarzy licznie przybyli na mecz. Pod względem ilości kibiców był to chyba rekord, cała widownia była pełna. Z zaproszenia na mecze siatkarskie skorzystał także Pan Marek Krząkała poseł na sejm RP i kandydat na urząd prezydenta miasta. Mamy nadzieję, że także inni kandydaci będą uczestnikami siatkarskich potyczek, a siatkówka będzie docenianą dyscypliną sportową.

Nasz zespół do spotkania z Sudetami Kamienna Góra przygotował się niezwykle starannie. Mieliśmy nieco informacji o grze przeciwników, szczególnie niezwykle trudnej szybującej zagrywce, którą rozbili dobrą drużynę z Raciborza. Jak pokazał mecz, nasi przyjmujący całkiem nieźle poradzili sobie z przyjęciem takiej zagrywki.

Pierwszy set został rozegrany niezwykle nerwowo. Ambicja, nastawienie na walkę o każdy punkt ale także obawa przed kolejną porażką spowodowały sporą nerwowość. W pierwszym secie goście praktycznie cały czas prowadzili kilkoma punktami. W końcówce seta na tablicy widniał wynik 20-24 i wydawało się, że zwycięstwo gości jest już przesądzone. Po wygranej akcji na zagrywkę poszedł Grzegorz Jaruga i to dzięki jego silnym zagrywkom i udanym kontrom udało się wyrównać a nawet zdobyć setballa. Niestety nie udało się zdobyć kończącego punktu i seta 28-26 wygrali kamiennogórzanie.

Drugi set to od początku wyrównana gra, dopiero przy stanie 6-4 zdobyliśmy lekką przewagę. Później gra znowu się wyrównała aż do stanu 10-10. Od tego momentu Rybniczanie zaczęli grać coraz lepiej i zaczęli zdobywać wyraźną przewagę (14-10, 17-13). Swój życiowy mecz zaczął grać 18-sto latek Michał Dudek, szczególnie nieźle radził sobie w ataku i bloku. Łukasz Lip mógł swobodnie rozgrywać dzięki dobremu przyjęciu libero Łukasza Taterki i lewoskrzydłowych Michała Łaty i Grzegorza Jarugi. Goście zabrali się jeszcze do odrabiania strat i zbliżyli się na odległość jednego punktu (20-19) ale zdecydowana postawa naszych siatkarzy wsparta dobrą zagrywką Grzegorza Jarugi pozwoliła zdobyć kolejne punkty (24-20) i w końcu 25-21. Pierwszy set w sezonie został wygrany.

Trzeci set rozpoczął się od kilkupunktowej przewagi Rybniczan, która systematycznie rosła (5-2, 10-5, 18-12, 20-14). Dobra gra całego zespołu w tym niezłe przyjęcie pozwoliło uruchomić środkowych, Jakuba Dejewskiego i Tomka Wardę, którzy stanowili coraz większe zagrożenie dla przeciwnika. Ostatecznie wygrywamy 25-16 i zdobywamy pierwszy punkt w rozgrywkach.

Czwarty set zaczął się od błędu ustawienia gości. Później trwała zacięta walka o każdy punkt. Liczna publiczność mogła czuć się usatysfakcjonowana ciekawymi i zaciętymi akcjami. Dopiero przy stanie 11-8 uzyskaliśmy wyraźniejszą przewagę. Szansa na komplet punktów podziałała mobilizująco na nasz zespół, natomiast goście przestali wierzyć w swój sukces. Dzięki temu nasza przewaga systematycznie rosła (14-8, 17-9, 20-12). I w końcu stało się, 25-15, wygrywamy mecz i zdobywamy 3 punkty.

Cały zespół rozegrał dobre spotkanie. Na szczególne słowa uznania zasłużył Tomek Warda, którego zaatakowała niedyspozycja żołądkowa, z którą zmagał się przez cały dzień. Nie dał się i pomógł wygrać.

Skład zespołu: Łukasz Lip (kapitan), Łukasz Taterka, Michał Łata, Grzegorz Jaruga, Jakub Dejewski, Tomasz Warda, Michał Dudek oraz Dawid Małysza, Przemysław Wolny, Bartosz Inglot, Dawid Drużga

Trener: Wojciech Kasperski

Kolejny mecz na własnym parkiecie nasz zespół rozegra wyjątkowo w piątek 19 listopada o godz. 18. Naszym przeciwnikiem będzie KS AZS Rafako Racibórz. Zapraszamy, wstęp wolny.

Rozgrywki młodzieżowe

Zwycięskie mecze siatkarskiej młodzieży

Mistrzostwa Śląska juniorów

Rozpoczęła się runda rewanżowa rundy zasadniczej mistrzostw juniorów. Nasi siatkarze podejmowali Górnika Radlin i bez problemów zwyciężyli 3-0 (25-16, 25-22, 25-9). Obecnie w tabeli zajmujemy 2 miejsce, do półfinałów Mistrzostw Śląska awansują 4 najlepsze zespoły z grupy.

Mistrzostwa Śląska kadetów

Kadeci TS Volley bardzo dobrze spisują się w tegorocznych rozgrywkach – wygrali wszystkie mecze. W miniony piątek odnieśli zwycięstwo na wyjeździe w Raciborzu 3-1 (25:18, 25:27, 19:25, 13:25).

Oczywiście, nasi kadeci prowadzą w swojej grupie. W najbliższy piątek (12.11.2010) do Rybnika przyjeżdża wicelider, MKS Będzin. Zapraszamy na mecz, początek o 18.00 na sali MOSiR przy ul. Powstańców Śl. 40/42

Mistrzostwa Śląska młodzików

TS Volley 1 wziął udział w turnieju w Skoczowie. Nasi siatkarze zanotowali niezły występ. Przegrali 1-2 z gospodarzami i wygrali 2-0 z MTS Winner Czechowice. Nasz pierwszy zespół młodzików oparty na uczniach 2 klasy sportowej w Gimnazjum nr 2 zrobił duży krok w kierunku awansu do półfinałów Mistrzostw Śląska.

Bardzo dobrze spisał się nasz drugi zespół młodzików czyli 1s z Gimnazjum nr 2. Będąc o rok młodszymi od rywali i tym samym trenując o rok krócej zagrali 2 dobre spotkania w swoim turnieju. Za ogromną niespodziankę można uznać zwycięstwo nad Górnikiem Radlin 2-0 (28-26, 25-18). W drugim meczu turnieju najmłodsi siatkarze również bardzo dobrze zagrali i ulegli 1-2 bardzo mocnemu zespołowi UKS Top Jedynka Bielsko Biała (25-19, 11-21, 8-15).

Liczymy na tych siatkarzy w przyszłym roku, gdy osiągną limit wiekowy. Teraz zbierają doświadczenia i poczynają sobie coraz lepiej.