TS Volley: pewne zwycięstwo i awans w tabeli

2010-12-06, Autor:
W godzinę i 6 minut rybniccy siatkarze rozprawili się z zajmującym ostatnie miejsce Górnikiem Siemianowice Śląskie.

Wbrew pozorom spotkanie nie zapowiadało się, że będzie łatwe. Na czwartkowym treningu kontuzji nadgarstka doznał Kuba Dejewski i musiał zastąpić go junior Przemek Wolny. Jak się okazało, wywiązał się ze swojego zadania bardzo dobrze.

Rywale przystąpili do meczu niezwykle zmobilizowani. Szukają punktów i mieli nadzieję na zdobycie choćby jednego w Rybniku.

Trener Wojciech Kasperski wystawił w pierwszym secie następującą szóstkę: Łukasz Lip (kapitan), Marek Mandrela, Przemek Wolny, Grzegorz Jaruga, Michał Łata, Tomek Warda i libero Łukasz Taterka. Praktycznie od pierwszych piłek zarysowała się przewaga rybniczan (1-0, 6-6, 13-6, 21-18). Przy wysokim prowadzeniu 16-12 na boisko wszedł Kamil Łyczko. Był to pierwszy występ Kamila w tym sezonie. Pozostał już do końca meczu na parkiecie notując dobry występ. Dobra zagrywka i pewny blok doprowadziły do zwycięstwa 25-19.

Drugi set po wyrównanym początku (1-1, 3-3) toczył się przy lekkiej przewadze gości. Dopiero dobra zagrywka Łukasza Lipa poparta dobrym blokiem i obroną w polu pozwoliła zdobyć 6 punktów pod rząd. Set ostatecznie zakończył się wygraną 25-18.

Trzeci set to już pełna kontrola gry przez rybnickich siatkarzy, pewne prowadzenie od początku do końca. Siemianowiczanie mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki (Bartosz Inglot) i z pokonaniem bloku. Ostatecznie zwyciężyli rybniczanie 25-17 i 3-0 w całym meczu.

Zwycięstwo za 3 punkty pozwoliło naszym siatkarzom awansować o dwa miejsca w tabeli, czyli na 7. pozycję. Po słabym początku sezonu (było już nawet ostatnie miejsce) coraz lepsza gra pozwala zacząć realnie myśleć o 6. miejscu, które daje utrzymanie się w lidze bez konieczności rozgrywania play-offów.

Najbliższe dwa spotkania nasi siatkarze rozegrają na własnym parkiecie: 11 grudnia z AZS Politechnika Opolska (obecnie 2 miejsce), a 18 grudnia z Victorią Wałbrzych czyli z bezpośrednim rywalem w walce o 6 miejsce.

Dziękujemy kibicom, licznie przybywającym na nasze mecze i zapraszamy na kolejne. Liczymy na wsparcie i gorący doping.

Skład TS Volley: Łukasz Lip (kapitan), Marek Mandrela, Przemek Wolny, Grzegorz Jaruga, Michał Łata, Tomek Warda i libero Łukasz Taterka oraz Kamil Łyczko, Michał Dudek, Bartosz Inglot i Dawid Małysza.

Trener: Wojciech Kasperski

Rozgrywki młodzieżowe

Mistrzostwa Śląska juniorów

Bardzo dobry mecz rozegrali rybniccy juniorzy. Do Rybnika przyjechali siatkarze KS Jastrzębie Borynia na czele ze swoim liderem, zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla Damianem Doboszem. Rywale nie przegrali do tej pory ani jednego meczu i tylko jeden set.

Tym razem faworyci zeszli z boiska pokonani i to 3-0. Nasi siatkarze rozegrali bardzo dobre spotkanie, spokojnie rozgrywali akcję za akcją mądrze punktując rywali.

Obecnie juniorzy zajmują 2 miejsce w tabeli i mają już zapewniony awans do półfinałów mistrzostw Śląska.

Mistrzostwa Śląska kadetów

Trwa zwycięska passa kadetów. Niepokonani do tej pory nasi młodzi siatkarze ponownie wygrali 3-0 (25-16, 25-11, 25-19) z MMKS Dąbrowa Górnicza.

Zwycięstwo ani przez moment nie podlegało dyskusji. Dobre rozegranie Tomka Brzeziny poprzedzone dokładnym przyjęciem Radka Niestroja, Rafała Szymury i Wojtka Wowry stwarzało dogodne sytuacje do ataku. Do gry po kontuzji wrócił Sebastian Szpila Inglot i rozegrał dobre spotkanie będąc skutecznym na zagrywce i w ataku.

Nasz zespół prowadzi w tabeli z dużą przewagą. W najbliższy piątek o godz. 18.00 nasi siatkarze zagrają na własnym parkiecie z AZS Rafako Racibórz.