TS Volley: pewne wyjazdowe zwycięstwo z groźnym przeciwnikiem

2013-11-25, Autor:
W Katowicach rybniccy siatkarze pewnie pokonali Czarnych 3:0.

Rozpoczęła się runda rewanżowa rozgrywek II ligi. Przed kolejnym meczem nasz zespół był pełen obaw o wynik spotkania z Czarnymi Katowice, które znajdowało się na trzecim miejscu w tabeli tylko o 2 punkty za TS Volley Rybnik. Zespół z Katowic dowodzony przez znanego z parkietów Plus Ligi internacjonała Petra Divisa dobrze spisywał się w pierwszej rundzie rozgrywek.

TS Volley przystąpił do pojedynku maksymalnie skoncentrowany i od razu uzyskał przewagę, którą cały czas powiększał. Gospodarze w żadnym elemencie gry nie umieli się przeciwstawić konsekwentnie grającym rybniczanom. Po bardzo uważnej i konsekwentnej grze pierwszy set wygrywamy 25:18.

W kolejnych dwóch setach obraz gry nie uległ zmianie. Pomimo wysiłków katowiczan na boisku rządzili rybniczanie. Drugiego seta wygrywamy do 18, a trzeciego, po obiciu bloku przez debiutanta Tomasza Brzezinę, do 14.

Najwięcej punktów w naszym zespole zdobył Arkadiusz Terlecki – 13, później Dariusz Noga – 12, Przemysław Borecki – 11, Krystian Lipiec – 10. W ataku najwięcej punktów zdobył Dariusz Noga – 10, w bloku Tomasz Warda – 5, a w zagrywce Krystian Lipiec – 3.

Dzięki zwycięstwu nasz zespół umocnił się na drugim miejscu w tabeli.

Kolejny mecz TS Volley rozegra w hali „Ekonomika” w sobotę 30 listopada o godz. 18:00. Do Rybnika przyjedzie AT Jastrzębski Węgiel. Wstęp bezpłatny.

TKKF Czarni Katowice – TS Volley Rybnik 0:3 (18:25, 18:25, 14:25)

Skład TS Volley: Arkadiusz Terlecki (kapitan), Grzegorz Barciak, Krystian Lipiec, Przemysław Borecki, Dariusz Noga, Tomasz Warda, Łukasz Taterka (libero), Błażej Podleśny, Tomasz Brzezina, Radosław Niestrój, Michał Łata, Konrad Stajer.
Trener: Wojciech Kasperski

10. kolejka - 23.11.2013
AZS Rafako Racibórz - UKS Strzelce Opolskie 2:3 (20:25, 25:22, 26:25, 25:22, 13:15)
Warta Zawiercie - Winner Czechowice-Dziedzice 3:1 (23:25, 25:17, 25:20, 25:16)
AZS Politechnika Opolska - AT Jastrzębski Węgiel II 3:1 (25:23, 23:25, 25:20, 25:15)
TKKF Czarni Katowice - TS Volley Rybnik 0:3 (17:25, 18:25, 14:25)