TS Volley: ostatni mecz w tym roku i drugie zwycięstwo nad Juvenią

2015-12-20, Autor:
W ostatnim w tym roku ligowym meczu rybniccy siatkarze zmierzyli się z Juvenią Głuchołazy. Mając na uwadze fakt, że w poprzednim meczu z tym zespołem TS Volley wygrał na wyjeździe 3:2, podopieczni trenera Dariusza Luksa przystąpili do pojedynku bardzo skoncentrowani.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, oba zespoły grały punkt za punkt. Dopiero od stanu 6:6 zaczęła zarysowywać się przewaga rybniczan, która utrwaliła się gdy na zagrywkę wszedł Rafał Pawlak. Ostatecznie seta wygrał TS Volley 25:17.

Drugi set był kontynuacją dobrej gry z pierwszej odsłony spotkania. Skutecznymi atakami popisywali się Michał Szmajduch, Rafał Pawlak i Łukasz Taterka. Rywale starali się szukać swojej skutecznej gry, ale gospodarze na to nie pozwolili i wygrali 25:21.

Trzeci set to popis rybniczan. W pełni kontrolowali grę i popisywali się skutecznymi zagraniami, dzięki czemu wygrali seta 25:14 i cały mecz 3:0.

W meczu wystąpili: Arkadiusz Terlecki (kapitan), Błazej Podleśny, Rafał Pawlak, Michał Szmajduch, Łukasz Taterka, Bartosz Skolimowski i Radosław Niestrój (libero) oraz Aleksander Galiński, Michał Dudek, Michał Łata, Bartosz Jarzembowicz, Sebastian Zimny i Wojtek Zubko. Zespół prowadzili: Dariusz Luks i Wojciech Kasperski.

TS Volley Rybnik – Juvenia Wakmet Głuchołazy 3:0 (25:17, 25:21, 25:14)