TS Volley: komplet widzów nie pomógł

2011-10-11, Autor:
Po dwóch wygranych meczach bez straty seta rybniccy siatkarze przegrali pierwsze spotkanie w tym sezonie.

Na mecz siatkarzy TS Volley z Rafako Racibórz przybyło tak wielu kibiców, jak jeszcze nigdy. Szczelnie wypełniona hala „Ekonomika” była świadkiem zaciętych derbów. Raciborzanie w poprzedniej kolejce przegrali wydawałoby się pewny mecz z młodzieżą z SMS Spała i przyjechali do Rybnika mocno umotywowani chęcią starcia plamy. Z kolei rybniczanie prowadząc w tabeli chcieli pokazać się z dobrej strony swoim kibicom.

Mecz rozpoczął się pechowo dla rybniczan. Przy pierwszej zagrywce raciborzan piłka leciała w aut, ale uchylający się libero Kamil Łyczko dotknął ją dając punkt rywalom. W drugiej akcji w kontrze na czystej siatce nie skończył ataku Michał Łata. Te dwie akcje wprowadziły nieco nerwowości w szeregi rybnickiego zespołu, a przeciwnikom dodały otuchy. Pierwszy set po bardzo dobrej grze w zagrywce Raciborza zakończył się przegraną TS Volley 20:25.

Drugi set to o wiele poprawniejsza gra rybniczan, szczególnie w przyjęciu zagrywki i wygrana 25:16. Trzecia i czwarta partia miały podobny przebieg, zacięta walka i dobra dyspozycja w zagrywce i obronie raciborzan i ich wygrana.

Trudno wyróżnić w rybnickim zespole któregoś z siatkarzy. Na uwagę zasługuje jedynie fakt, że II lidze zadebiutował kolejny wychowanek, 17-letni Konrad Stajer.

Kolejny mecz TS Volley rozegra w Rybniku w sobotę 15 października o godz. 18:00 z SMS PZPS Spała II. Drużynę rywala tworzą młodzieżowi reprezentanci kraju. Będzie więc okazja, by zobaczyć wschodzące gwiazdy polskiej siatkówki. Być może w barwach Spały zagra rybnicki zawodnik, Rafał Szymura, który od 1 września pobiera nauki w tej renomowanej szkole.

TS Volley Rybnik – KS AZS Rafako Racibórz 1:3 (20:25, 25:16, 15:25, 18:25)

Skład: Łukasz Lip, Arkadiusz Terlecki, Tomasz Warda, Rafał Rybarczyk, Grzegorza Jaruga, Michał Łata, Kamil Łyczko (libero) oraz Dawid Małysza, Karol Graff, Sebastian Inglot, Bartosz Inglot, Konrad Stajer
Trener: Włodzimierz Madej

3. kolejka - 08.10.2011:

SMS PZPS II Spała - Gwardia Wrocław 0:3 -:-, -:-, -:-

SMS PZPS I Spała - Czarni Rząśnia 3:2 15:25, 24:26, 25:17, 25:19, 15:11

Juvenia Głuchołazy - Delic Pol Częstochowa 2:3 21:25, 25:20, 19:25, 25:20, 10:15

Kęczanin Kęty - AZS Politechnika Opolska 3:0 25:19, 28:26, 25:20

Spodek Katowice - Victoria Wałbrzych 3:1 25:21, 16:25, 25:20, 25:17

Volley Rybnik - AZS Rafako Racibórz 1:3 20:25, 25:16, 15:25, 18:25

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0