TS Volley: drugie zwycięstwo po zaciętym meczu

2013-10-07, Autor:
Siatkarze TS Volley Rybnik odnieśli drugie zwycięstwo po bardzo zaciętym meczu z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel 2.

Początek meczu przebiegał po myśli rybniczan i zaczął się od prowadzenia 8:4. Jednak gospodarze nie zamierzali oddać seta bez walki. Dzięki dobrej obronie i silnej zagrywce a także kilku pomyłkach z naszej strony doprowadzili do remisu a później wyszli na prowadzenie. W zespole Jastrzębia bardzo dobrze spisywał się nasz wychowanek Michał Szmajduch. Rybniczanie odrobili straty, doprowadzili do remisu i później do dwóch setballi, niestety skuteczniejsi w końcówce okazali się gospodarze i to oni zwyciężyli 27:25.

Druga partia to bardzo dobra gra miejscowych i prowadzenie 10:5. Trener Wojciech Kasperski postanowił dokonać roszad w składzie i wpuścił na boisko dwóch juniorów, za Przemka Boreckiego wszedł Radek Niestrój, a za rozgrywającego Grzegorza Barciaka - Błażej Podleśny. Zmiany te ożywiły poczynania rybniczan i w szybkim tempie zaczęli odrabiać straty (17:17). Coraz skuteczniej zaczął grać Dariusz Noga i zaczął wreszcie funkcjonować skuteczny blok, poprawiła się obrona w polu (Radek Niestrój). W końcówce seta kapitalną serią pięciu zagrywek popisał się Błażej Podleśny zdobywając bezpośrednio dwa punkty.

Trzeci i czwarty set to coraz lepsza gra rybniczan. Dobre rozegranie (praktycznie cały czas na pojedynczy blok), skuteczny atak Dariusza Nogi, Krystiana LipcaArkadiusza Terleckiego oraz blok Tomka Wardy (8 skutecznych bloków w meczu) przyniosły pewne zwycięstwa.

Najwięcej punktów w ataku zdobył Darek Noga (18), w bloku Tomasz Warda (8), a w zagrywce Radek Niestrój (3).

Kolejny mecz rybniccy siatkarze rozegrają na wyjeździe z Winnerem Czechowice-Dziedzice, natomiast najbliższe spotkanie w Rybniku zostanie rozegrane w środę 16 października z UKS Strzelce Opolskie.

AT Jastrzębski Węgiel 2 – TS Volley Rybnik 1:3 (27:25, 20:25, 19:25, 13:25)

Skład TS Volley: Arkadiusz Terlecki (kapitan), Dariusz Noga, Krystian Lipiec, Tomasz Warda, Przemysław Borecki, Grzegorz Barciak, Łukasz Taterka (libero), Błażej Podleśny, Radosław Niestrój, Michał Łata, Konrad Stajer i Tomasz Brzezina. Trener: Wojciech Kasperski.

2. kolejka - 05.10.2013:
AT Jastrzębski Węgiel II - TS Volley Rybnik 1:3 (27:25, 20:25, 19:25, 13:25)
AZS Politechnika Opolska - Winner Czechowice-Dziedzice 3:2 (21:25, 25:16, 25:19, 20:25, 15:8)
Warta Zawiercie - UKS Strzelce Opolskie 3:0 (25:17, 25:19, 25:13)
AZS Rafako Racibórz - Juvenia Głuchołazy 2:3 (25:21, 23:25, 25:20, 21:25, 11:15)