TS Volley: dominacja rybniczan w Raciborzu

2012-11-12, Autor:
W minioną sobotę doszło do derbów naszego regionu. Rybniccy siatkarze, zajmujący 9. miejsce w tabeli, pojechali do Raciborza na mecz z AZS-em Rafako, który zajmował 3. lokatę.

Faworytami spotkania w Raciborzu byli oczywiście gospodarze, jednak rybniczanie przystąpili do meczu maksymalnie skoncentrowani i pokazali świetną grę. Wprawdzie pierwszy set padł łupem gospodarzy 27:25 (TS Volley miał piłkę setową), jednak kolejne sety to już popis rybnickiego zespołu. Sety 25:17, 25:9 i 25:17 mówią same za siebie. Szczególnie trzeci set, wygrany do 9, był totalną dominacją rybniczan.

W całym meczu nasi siatkarze postawili aż 26 punktowych bloków – rzadko się zdarza taka skuteczność. Praktycznie w każdym elemencie gry rybniczanie przewyższali gospodarzy. Bardzo mała ilość własnych błędów i skuteczna zagrywka oraz zabójcze kontry złożyły się na sprawienie niespodzianki.

Trener Włodzimierz Madej asygnował do gry Łukasza Lipa, Arkadiusza Terleckiego, Tomasza Wardę, Rafała Rybarczyka, Pawła Raniszewskiego, Michała Łatę i Kamila Łyczko (libero). Widząc ich doskonałą grę nie dokonał żadnej zmiany. Na tytuł MVP meczu zasłużył kapitan TS Volley, Łukasz Lip.

Kolejny mecz nasi siatkarze rozegrają przed własną publicznością w sobotę 17 listopada o godz. 18:30 w hali „Ekonomika”. Ich rywalem będzie Delic-Pol Norwid Częstochowa, trenowany przez mistrza świata Stanisława Gościniaka. Wstęp bezpłatny.

KS AZS Rafako Racibórz – TS Volley Rybnik 1:3 (27:25, 17:25, 9:25, 17:25)

Skład zespołu: Łukasz Lip (kapitan), Arkadiusz Terlecki, Tomasz Warda, Rafał Rybarczyk, Paweł Raniszewski, Michał Łata i Kamil Łyczko (libero) oraz Konrad Stajer, Dawid Małysza i Krzysztof Cichoń. Trener: Włodzimierz Madej

7. kolejka - 10.11.2012

Victoria Wałbrzych - Delic-Pol Częstochowa 3:1 (19:25, 25:18, 25:19, 25:23)

Rafako Racibórz - Volley Rybnik 1:3 (27:25, 17:25, 9:25, 17:25)

Gwardia Wrocław - AZS Politechnika Opolska 2:3 (25:20, 19:25, 22:25, 25:19, 13:15)

Czarni Rząśnia - Juvenia Głuchołazy 3:2 (23:25, 25:20, 24:26, 25:23, 22:20)

Bielawianka Bielawa - Spodek Katowice 1:3 (25:18, 13:25, 21:25, 24:26)

KS Milicz - TKS Tychy 0:3 (28:30, 23:25, 21:25)