TS Volley: derby dla Rafako

2013-02-04, Autor:
Siatkarze AZS-u Rafako Racibórz zrewanżowali się rybniczanom za listopadową porażkę u siebie i pokonali w hali „Ekonomika” TS Volley 3:1.

Derby naszego regionu zostały rozstrzygnięte w czterech setach. Pierwszego z nich wygrali raciborzanie, których głośno wspierała grupa ich wiernych fanów. W drugim secie bardziej cieszyli się kibice miejscowych. Rybniczanie wygrali 25:23 i liczyli na kolejne zwycięskie sety. W nich jednak górą byli goście, którzy wygrali z TS Volley 3:1.

Włodzimierz Madel – trener TS Volley:

Dziś w naszej drużynie brakowało przyjęcia. Odczuwalna była nieobecność kontuzjowanego Tomka Wardy. To jeden z lepszych blokujących i środkowych.

Szkoda, że Rafako nie zgodziło się na przełożenie meczu. W tym samym dniu nasi juniorzy walczyli w mistrzostwach Śląska.

Walczymy o życie i nie poddajemy się. Praktycznie mamy jeszcze szansę na „ósemkę” i to jest nasz cel.

Następny mecz rybniczanie rozegrają na wyjeździe z Norwidem Częstochowa.

18. kolejka - 02.02.2013
Norwid Częstochowa - Victoria Wałbrzych 3:2 (25:23, 18:25, 15:25, 25:16, 15:13)
Volley Rybnik - Rafako Racibórz 1:3 (25:21, 23:25, 20:25, 22:25)
AZS Politechnika Opolska - Gwardia Wrocław 2:3 (23:25, 25:20, 24:26, 25:23, 13:15)
Juvenia Głuchołazy - Czarni Rząśnia 1:3 (23:25, 25:17, 22:25, 21:25)
Spodek Katowice - Bielawianka Bielawa 3:0 (25:12, 25:23, 25:19)
TKS Tychy - KS Milicz 2:3 (25:22, 25:23, 14:25, 23:25, 12:15)