TS Volley: debiutant pomógł wygrać we Wrocławiu

2011-11-09, Autor:
W 9. kolejce II ligi siatkarze TS Volley Rybnik wygrali we Wrocławiu z Gwardią 3:1.

Po przegranym meczu ze Spałą I rybniccy siatkarze wybrali się do Wrocławia na mecz z Gwardią. Faworytem spotkania byli gospodarze. Jednak to rybniczanie pokazali klasę i rozegrali kapitalne spotkanie.

Pierwszy set padł łupem gospodarzy 25:22. W drugim na boisku w rybnickim zespole pojawił się absolutny debiutant, Radosław Niestrój, który zastąpił Bartosza Inglota.  Jak się okazało, był to świetny debiut. Ten 16-letni zawodnik został na boisku do końca meczu i pomógł drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Kolejne trzy sety padły łupem rybniczan. Świetna gra blokiem i dobre rozegranie były kluczem do zwycięstwa.

W najbliższą sobotę 12 listopada TS Volley zmierzy się z Czarnymi Rząśnia, którzy pokonali dotychczasowego wicelidera Rafako Racibórz 3:2. Mecz zostanie rozegrany w hali „Ekonomika” w sobotę 12 listopada o godzinie 18:00. Wstęp wolny.