TS Volley: 3 horrory, 3 zwycięstwa

2010-04-17, Autor:
Siatkarze TS Volley wygrali w ćwierćfinale Mistrzostw Polski młodzików. Półfinał imprezy odbędzie się 24 i 25 kwietnia w Rybniku.

W Kaliszu został rozegrany ćwierćfinał Mistrzostw Polski młodzików. Przeciwnikami młodych siatkarzy TS Volley byli: mistrz woj. wielkopolskiego MUKS Tornado Kalisz, mistrz woj. kujawsko-pomorskiego BKS Chemik Bydgoszcz i wicemistrz woj. dolnośląskiego JKS Spartakus Jawor. Turniej był bardzo wyrównany i miał niezwykle zacięty charakter. Każdy zespół dysponował potencjałem na awans do półfinału.

W pierwszym meczu TS Volley zmierzył się z BKS Chemikiem Bydgoszcz. Mecz od początku był bardzo nerwowy. Stawka turnieju i klasa przeciwnika robiły wrażenie. Pierwszy set to walka punkt za punkt do stanu 15:12 dla naszych graczy. Niewykorzystana szansa na 16 punkt zemściła się serią punktów dla Chemika i to bydgoszczanie wygrali 25:20. W drugim secie nastąpiła pełna mobilizacja rybniczan. Dobra gra całego zespołu szczególnie w zagrywce i bloku pozwoliła na pewne zwycięstwo 25:17. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break. Gdy wydawało się, że sytuacja jest już opanowana rywale przystąpili do ofensywy. Wyszli na prowadzenie i na zmianie stron prowadzili 8:4. W drugiej części tie-breaka dalej kontynuowali dobrą grę i doprowadzili do wyniku 14:9. Nasi siatkarze się jednak nie poddali i rozpoczęli szaleńczą pogoń. Na zagrywkę poszedł Marcin Harazim i pewną zagrywką przygotowywał grunt pod kontrę, którą wykańczali Radek Niestrój lub Rafał Szymura. Gdy udawało się zdobyć kolejne punkty coraz bardziej rosły emocje. Gdy rybniczanie doprowadzili wynik do 12:14 rywale wzięli czas. Nic to jednak nie pomogło – kolejne punkty padły łupem TS Volley. W końcu TS Volley doprowadził do remisu 14:14. Gdy wydawało się, że rywale są załamali, zdobyli 15 punkt i mieli szóstką piłkę meczową. Rafał Szymura skończył jednak atak po przyjęciu zagrywki i był kolejny remis, tym razem 15:15. Na zagrywkę poszedł Adam Szołtys i wykonał dwie trudne zagrywki, które pozwoliły obronić atak i wyprowadzić kontry. 17:15 – zwycięstwo w zdawałoby się z beznadziejnej sytuacji i oczywiście wielka radość.

W drugim meczu nasi siatkarze zmierzyli się z gospodarzami, którzy pechowo przegrali pierwszy mecz z Jaworem. Po wyrównanym początku gospodarze odskoczyli na kilka punktów i doprowadzili do wyniku 24:20. Nasi młodzi siatkarze znowu nie złożyli broni, walczyli jak tygrysy i ponownie zwyciężyli, 27:25. Podłamani kaliszanie nie stawili już większego oporu w secie 2 i przegrali 11:25.

W ostatnim meczu turnieju rywalem naszych siatkarzy był JKS Spartakus Jawor. Żeby awansować do dalszych gier Spartakus musiał wygrać. I rzeczywiście z wielką ambicją i wolą walki przystąpił do gry. Po niezłym początku z naszej strony (3:0) rywale zdobyli 5 punktów pod rząd. Mecz rozgrywany był na bardzo dobrym poziomie, z obu stron konstruowane były silne ataki, pokazywane były świetne obrony i blok. Jawor jednak przeważał i prowadził już 5 punktami 20:15, a później 23:20. Jednak nasi siatkarze ponownie jak rutyniarze zagrali do końca seta i zwyciężyli 26:24. Kolejny set to była już tylko formalność. Załamani rywale nie stawili większego oporu i wygraliśmy 25:14.

Wszyscy młodzi siatkarze (uczniowie klas sportowych w Gimnazjum nr 2 w Rybniku) bardzo dobrze się spisali. Pomimo momentami słabszej gry potrafili zmobilizować się i wygrać. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany kapitan rybnickiej drużyny Błażej Podleśny.

Zwycięstwo w turnieju w Kaliszu dało Rybnikowi prawo organizacji 1/2 Finału Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany w dniach 24-25 kwietnia. Do Rybnika przyjadą zespoły z Wyszkowa, Krakowa i Torunia. Turniej zostanie rozegrany w hali MOSiR przy ul. Powstańców Śl. 40/42. Zawody odbędą się zgodnie z Regulaminem PZPS.