TS ROW Rybnik zremisował z klubem z Ekstraligi

2019-08-06, Autor:

W ubiegłym tygodniu zawodniczki TS ROW Rybnik były ostatnim sparingpartnerem Mitechu Żywiec przed ich startem w Ekstralidze.

Mitech od lat gra w najwyższej klasie rozgrywkowej, a dla rybniczanek miał to być obraz na jakim etapie rozwoju są aktualnie. Mecz odbył się w Żywcu.

Początek spotkania to zmasowane ataki miejscowych. Nasze zawodniczki, które na mecz przyjechały prosto z codziennych zajęć, w większości z pracy, przespały początek i po 15 minutach było 2:0 dla gospodyń. Od tego momentu gra się wyrównała. Więcej sytuacji miały zawodniczki TS ROW.

W drugiej połowie to lepiej przygotowane rybniczanki wyraźnie przeważały, lepiej wyglądały fizycznie, czego efektem były dwie bramki. Mecz trwał dwa razy 35 minut ze względu na zapadający zmierzch i można śmiało powiedzieć, że to stanęło na przeszkodzie Frelkom w odniesieniu zwycięstwa.

Mitech Żywiec - TS ROW Rybnik 2:2 (2:0)

Bramki dla ROW-u: J. Pluta (54), K. Kubik (69)

TS ROW Rybnik: Kuś - Konieczna , Kubik, J.Pluta, Botor, Szczypka, Guzik, Parzych, Rosak, Głowacka, Sobota. Grały również A. Krzyżok, J. Krzyżok, Kozielska

Łukasz Wojtala – trener TS ROW Rybnik: - Spotkanie kontrolne z Mitechem Żywiec rozpoczęło się od bardzo mocnego uderzenia gospodyń. Widać było, że to zespół z Żywca będzie chciał od początku udowodnić swoją wyższość w klasach rozgrywkowych. Spotkanie rozpoczęło się od bardzo wysokiego pressingu rywalek, co spowodowało chaos w naszych poczynaniach ofensywnych, zwłaszcza w strefie otwarcia gry. W pierwszym kwadransie popełniliśmy bardzo dużo błędów indywidualnych zarówno w defensywie jak i ofensywie co zespół gospodyń bezlitośnie wykorzystał. Przy pierwszej bramce zabrakło odpowiedzialności i agresywnego dojścia w strefie 16m, natomiast przy drugiej bramce zdecydowanego najścia na piłkę przy stałym fragmencie gry. Po przerwie gra się zdecydowanie wyrównała, dziewczyny znacznie poprawiły błędy z pierwszej połowy i mecz się wyrównał, co skutkowało zdobyciem dwóch bramek przez nas zespół. Bardzo cieszy mnie fakt, że po utracie bramek potrafiliśmy się podnieść, bo z tym bywały problemy oraz również cieszy mnie fakt, że zadebiutowała co prawda w meczu kontrolnym 15-letnia Julia Krzyzok, Agnieszka Krzyżok i pokazały się z dobrej strony, a zwłaszcza Julia dała sygnał, że będę mógł na nią liczyć w rozpoczynającym się sezonie.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0