TS ROW Rybnik wyrwał zwycięstwo w ostatnich sekundach

2021-12-20, Autor:

Sporych emocji dostarczył mecz 7. kolejki grupy południowej I ligi, w którym futsalistki TS ROW Rybnik podejmowały w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych drużynę Unii Opole.

Rybniccy kibice powoli przypominają sobie jakie emocje daje gra w hali. W roku 2018, kiedy nasze piłkarki zdobywały mistrzostwo Polski, hala „Ekonomika” pękała w szwach. W sobotę kilkudziesięciu kibiców zobaczyło może nie widowisko na topowym poziomie, ale jedno z najbardziej emocjonujące w wykonaniu TS ROW.

Już w pierwszej akcji meczu, w 40 sekundzie gospodynie wyszły na prowadzenie. Bramkę zdobyła Petra Zdechovanova. Choć zdominowały początek spotkanie, to nie ustrzegły się błędu i w 7 minucie przyjezdne wyrównały. Przez kolejne pół godziny czystej gry wynik się nie zmienił. Rybniczanki nie potrafiły pokonać dobrze spisującą się bramkarkę Opola. Przyznać trzeba, że opolanki pokazały kilka kombinacyjnych akcji, też mając swoje sytuacje.

Na 5 minut przed końcem najmłodsza w zespole, 15-letnia Maja Fal pokazała, że rośnie w drużynie TS ROW futsalowy talent i wyprowadziła „Frelki” na prowadzenie. Radość nie trwała długo, bo po 20 sekundach znowu był remis, a dwie minuty po tym Opole wyszło na prowadzenie. Niestety Rybnik miał już wykorzystany czas na przerwę i nawet nie było możliwości przygotować akcji.

Na piwocie, czyli pozycji futsalowej napastniczki, grała w tym fragmencie Martina Bulavova. Na prawą stronę z ławki weszła Fal i przez ostatnie 30 sekund Rybnik grał praktycznie na dwie piwotki. Na 18 sekund do końca po akcji tychże dwóch zawodniczek Bulavova wyrównała. Opolanki zdołały tylko rozpocząć od środka, ale pressing rybniczanek sprawił, że przyjezdne straciły piłkę, a doświadczona Czeszka, która ma za sobą wiele meczów w reprezentacji, na 9 sekund przed końcem silnym strzałem z czuba w okienko doprowadziła kibiców do euforii. Rybnik wyrwał wygraną pokazując, że w futsalu gra się do ostatniej sekundy

Ostatnie spotkanie w tym sezonie rybniczanki zagrają w środę 22 grudnia o godzinie 17:30. W hali „Ekonomika” podejmą UKS SAP Brzeg. Będzie to zaległy mecz 4. kolejki.

TS ROW Rybnik - Unia Opole 4:3 (1:1)

Skład: Rydlewska – Stopka, Zdechovanova, Matla, Fal – Pluta, Dolnik, Bulavova, Parzych, Jasińska, Wywrot, Włochowicz