TS ROW Rybnik wygrał w Krakowie i umocnił się na pozycji lidera

2020-01-20, Autor:

TS ROW Rybnik przysporzył sporo emocji swoim kibicom, którzy pojechali za zespołem do Krakowa. Rybnickie futsalistki zmierzyły się z bezpośrednim rywalem do awansu, AZS-em UP Kraków.

Pierwsza część meczu przebiegała identycznie jak spotkanie obu drużyn sprzed kilku tygodni w rybnickim „Ekonomiku”. Rybniczanki konstruowały składne akcje na połowie broniących się krakowianek, ale to gospodynie po wyszły na prowadzenie 2:0.

Nie tracąc nadziei w końcowy rezultat, rybniczanki realizowały swój plan i spokojnie próbowały wykorzystać przewagę. Na przerwę schodziły z wynikiem 2:2 , po tym jak bramki zdobyły Soquessa i Głowacka.

W drugiej części sytuacja w ataku nie zmieniała się, za to nasze zawodniczki ustrzegły się błędów w obronie. Po 30 minutach wynik brzmiał 4:2 dla ROW-u, a spokojnie mógłby być wyższy o kilka bramek. Od tego momentu nie mające nic do stracenia krakowianki wyżej zaczęły rozbijać akcje rybniczanek. Po jednej z takich akcji zdobyły bramkę i sytuacja zaczynała być nie ciekawa. W przypadku remisu to krakowianki przy równej liczbie punktów byłyby górą, ponieważ miały lepszy stosunek bezpośrednich meczów. Z tą świadomością miejscowe zaczęły bardzo wysoko atakować TS ROW, czego efektem był faul w polu karnym i rzut karny na 25 sekund przed końcową syreną. Z 6 metrów nie dała jednak szans rywalce Agata Grudzień i uratowała zwycięstwo rybniczanek.

Z jedną porażką TS ROW przewodzi tabeli i czeka na 3 ostatnie mecze, z teoretycznie słabszymi rywalkami.

AZS UP Kraków – TS ROW Rybnik 3:4 (2:2)

Bramki dla TS ROW Rybnik: Clara Soquessa (10), Dominika Głowacka (18), Dominika Rosak (25), Aleksandra Lizoń (31)