TS ROW Rybnik: trzy wygrane w jeden dzień

2017-09-13, Autor:

Trzy drużyny TS ROW Rybnik wybiegły dziś na boiska. Jak im poszło?

Najwcześniej, bo o godz. 16:30 w Istebnej zagrał pierwszy zespół w Pucharze Polski. Drużyna bez juniorek, które walczyły w Kamieniu, w pierwszej połowie strasznie się męczył. W drugiej części na boisku pojawiła się Agata Sobkowicz i dziewczyny ożyły. Po bramkach Anety Szymanowskiej i Agaty Sobkowicz rybniczanki prowadziły 2:0. Po błędach w obronie gospodynie wyrównały. W końcówce zwycięstwo drużynie z Rybnika dała Maria Mihaldova. Za tydzień kolejny mecz Pucharu Polski, tym razem z zespołem z Żywca.

O godz. 17:00 w Wodzisławiu Jedłowniku walkę o punkty w lidze chłopców rozpoczęły młodziczki. Do przerwy spięte, ale walczące dziewczęta remisowały bezbramkowo. Druga połowa to już dominacja dziewczyn. Piękna, mądra gra piłką dała efekty. Chłopcy wykorzystali dwa błędy w obronie, ale nie mieli szans z rybniczankami, które wygrały 7:2.

Jako ostatnie przy sztucznym świetle w Kamieniu wybiegły juniorki młodsze U16. Przeciwniczkami były dziewczyny z Tychów, główny rywal do walki o mistrzostwo Śląska. – Sporo obiecujemy sobie po tej drużynie. Mamy silną ekipę, choć złożoną z takiej samej liczy 15-latek co 13-latek – powiedział prezes TS ROW Rybnik, Tomasz Kieczka. Dziewczyny wygrały bezdyskusyjnie 5:0 i były lepsze w każdym elemencie gry.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 2