TS ROW Rybnik: trzy gole Marty Miś w Opolu

2018-05-12, Autor:

W zaległym meczu 12. kolejki II ligi piłkarki TS ROW Rybnik wygrały dziś na wyjeździe z Unią Opole 4:0.

Mijają dwa miesiące rozgrywek rundy rewanżowej w II lidze, a zespół TS ROW Rybnik rozegrał dziś dopiero czwarty mecz. Powołania rybnickich dziewcząt do reprezentacji, przesunięcia rywali, walkower – brak regularnych spotkań odbił się na postawie w przegranym 0:1 meczu z Zabrzem.

Dziś dziewczęta pokazały, że był to wypadek przy pracy. Na pięknym obiekcie treningowym w Opolu nie dały szans piłkarkom Unii. Przez cały mecz kontrolowały mecz. Bramkarka Andżelika Dąbek grała w stylu bramkarki futsalowej (bardzo wysoko), aby choć trochę poczuć, że uczestniczy w meczu piłkarskim. Unitki głęboko cofnięte, solidnie się broniły, czego efektem tylko jedna bramka do przerwy, którą zdobyła najmłodsza na boisku, 14-letnia Marta Miś. Był to jej dopiero drugi mecz II-ligowych boiskach, ponieważ niedawno kończąc 14 lat osiągnęła wiek dopuszczający do gry w lidze. Kiedy po przerwie w ataku została sama (Agata Sobkowicz zeszła z drobnym urazem) szans na bramki dla niej pojawiło się więcej. Wykorzystując szybkość zdołała jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarkę rywalek. Wynik ustaliła indywidualną akcją najbardziej doświadczona w drużynie Magdalena Wojcik.

Najbliższe cztery tygodnie to intensywny okres dla całej drużyny. Dziewczyny nadrabiają zaległości. Poza tym młodzież TS ROW Rybnik zagra w meczu o awans do strefy medalowej mistrzostw Polski U-16. Rybnik już jest w ósemce najlepszych zespołów w Polsce. Najbliższym rywalem będzie Resovia Rzeszów

Wyniki z 28-29 kwietnia:
Rekord Bielsko-Biała - Unia Opole 3:0
Bielawianka Bielawa - AZS II Wrocław 1:5
SWD Wodzisław Śląski - Miedź Legnica 3:0
KKS Zabrze - ROW Rybnik 1:0
Mitech II Żywiec - Gwiazda Prószków 5:0
Pauza: AZS PWSZ II Wałbrzych

Wyniki z 5-6 maja:
SWD Wodzisław Śląski - Rekord Bielsko-Biała (przełożony na 20 maja)
KKS Zabrze - AZS PWSZ II Wałbrzych 3:0 (walkower)