TS ROW Rybnik: trzecie miejsce juniorek młodszych

2019-05-06, Autor:

Na tarczy wracają z Łodzi juniorki młodsze TS ROW Rybnik U-16 po meczu z SMS-em.

Porażka z aktualnym mistrzem Polski 0:5 może nie jest niespodzianką, ale drużyna liczyła na lepszy rezultat.

Oparta na reprezentantkach Polski drużyna łódzka, budowana na wyselekcjonowanej z najlepszych polskich piłkarek grupa potknęła się w rozgrywkach tylko raz, przegrywając z Wodzisławiem, czym dały nadzieję rybniczankom na awans do fazy play-off do ostatniej kolejki.

Tomasz Kieczka – prezes TS ROW Rybnik

Z takim zespołem jak Łódź nadzieję na wyrównaną grę daje tylko dyscyplina taktyczna. Nasze zawodniczki wywiązywały się z założeń do połowy meczu. Wystarczył moment i tracimy bramki w 40, 43 i 45 minucie. Nie można mieć pretensji do dziewcząt o porażkę z mistrzem Polski. Graliśmy w najsilniejszej grupie, w której zajęliśmy 3. miejsce. Błędy zostały popełnione w poprzednich meczach. Potrafimy wygrać z pierwszą drużyną, a remisujemy z teoretycznie słabszymi.

Dziękuję dziewczynom, że walczą, trenują i potrafią stawić czoła najlepszym. Gramy swoimi dziewczynami, nie mamy internatu, warunków do sprowadzania zawodniczek. To, że nie obronimy brązowego medalu mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, to trudno, taki jest sport. Jesienią rusza kolejna edycja.

Makroregionalna Liga Juniorek U-16 to 4 grupy po 8 zespołów, które dostają się na podstawie eliminacji wojewódzkich. TS ROW Rybnik był zwolniony z eliminacji, jako medalista poprzedniej edycji.

TS ROW zajął 3. miejsce. Dwa pierwsze zespoły awansowały do dalszych gier, już o medale.

SMS Łódź - TS ROW Rybnik 5:0 (2:0)

TS ROW Rybnik: Bzowska (Lemańczyk) - Błatoń , Gawron (Kuliś), W. Kask (A, Kask) A. Krzyżok - Kozielska, Krótki, Sokół, J. Krzyżok, Goc (Kowalczyk), Miś

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 3