TS ROW Rybnik: pierwszy punkt w ekstralidze kobiet

2020-09-05, Autor:

W 5. kolejce ekstraligi kobiet TS ROW Rybnik zremisował na stadionie Rymera w Niedobczycach z Rolnikiem Biedrzychowice. Tym samym rybniczanki wywalczyły pierwszy punkt w sezonie 2020/21.

Po czterech porażkach z rzędu rybnickie piłkarki zdobyły dziś historyczny pierwszy punkt na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Na boisku Rymera w Niedobczycach zremisowały z Rolnikiem Biedrzychowice 1:1, choć do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele.

Gospodynie prowadziły od 34. minuty po indywidualnej akcji Priscilli Hagan. Piłkarka ROW-u w sytuacji sam na sam z bramkarką przyjezdnych nie dała szans rywalce i było 1:0. Rybniczanki długo utrzymywały prowadzenie. Miały również szanse na zdobycie kolejnego gola. Gdy wydawało się, że TS ROW zanotuje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, w 88. minucie strzałem głową wyrównała Magdalena Łuczak. Mecz zakończył się remisem 1:1.

TS ROW i Rolnik nadal pozostały jedynymi drużynami bez zwycięstwa.

Przypomnijmy, że dzisiejszy mecz był pierwszym spotkaniem po zmianie trenera w Rybniku. W ostatnich dniach Łukasza Wojtalę zastąpił Mariusz Adaszek.

W następnej kolejce rybniczanki zagrają na wyjeździe z liderem, Czarnymi Sosnowiec. Mecz odbędzie się w sobotę 12 września o godzinie 13:00.

TS ROW Rybnik - Rolnik Biedrzychowice 1:1 (1:0)

1:0 – Priscilla Hagan (34), 1:1 – Magdalena Łuczak (88)