TS ROW Rybnik: niezawodna Klaudia Adamek zapewniła zwycięstwo w Krakowie

2019-03-16, Autor:

W pierwszym tegorocznym meczu w rozgrywkach grupy południowej I ligi piłkarki TS ROW Rybnik zmierzyły się na wyjeździe z Wandą Kraków.

Po ostatnich grach sparingowych kibice TS ROW Rybnik wiele obiecywali sobie po pierwszym meczu w regularnych rozgrywkach. Rybniczanki nie zawiodły fanów i pewnie wygrały w Krakowie z Wandą 2:0.

W pierwszej połowie dominowały przyjezdne obijając słupki i poprzeczki, nie mogąc jednak znaleźć drogi do bramki. Zwycięstwo dopiero w końcowej fazie gry zapewniła niezawodna Klaudia Adamek, zdobywając bramki w 74. i 78. minucie. Dzięki zwycięstwu TS ROW nadal zajmuje 3. miejsce w tabeli

Żaneta Sobota – TS ROW Rybnik

Myślę, że byłyśmy stroną dominującą na boisku z jakimś określonym pomysłem na grę i wiedziałyśmy, że czas działa na naszą korzyść i w końcu sytuacje, które sobie zbudowałyśmy znajdą swoje odzwierciedlenie w postaci bramki i tak tez się stało. Ten mecz pokazał po raz kolejny, że jesteśmy jedną drużyną i że cierpliwość popłaca, ponieważ sytuacji miałyśmy sporo, ale piłka znalazła drogę do bramki dopiero w końcówce meczu.

Wanda Kraków – TS ROW Rybnik 0:2 (0:0)

0:1 - Klaudia Adamek (74), 0:2 - Klaudia Adamek (78)

TS ROW Rybnik: Bzowska - Lizoń Botor, Pluta (Fuchs) Sobota, Kubik, Siwek, Kamińska, Guzik, Garcarczyk, Adamek (Sroka)