TS ROW II Rybnik z Pucharem Polski na szczeblu województwa śląskiego

2019-09-27, Autor:

Druga drużyna TS ROW Rybnik zdobyła w środę Puchar Polski na szczeblu województwa śląskiego.

W finale TS ROW II Rybnik pokonał Rozbark Bytom 2:1. Na tym etapie do rywalizacji mogły się zgłosić drużyny 3- i 4-ligowe.

Rybniczanki bez problemu dostały się do finału pokonując 8:0 Bory Pietrzykowice i Polonię Tychy.

Mecz finałowy odbywał się równolegle z meczem 1-ligowym pierwszej drużyny, dlatego najlepsze dziewczęta drugiej drużyny były rezerwowymi w zawodach pierwszoligowych. Pomimo osłabienia przez większość część gry to rybniczanki zamykały bytomianki na własnej połowie. W pierwszej części nie ustrzegły się jednak błędu i po kontrze straciły bramkę.

W drugiej części gospodynie finału cofnęły się do bardzo głębokiej defensywy. Na szczęście nasze dziewczęta dwukrotnie poradziły sobie z bramkarką Rozbarka i to one mogły finalnie cieszyć się z wygranej.

Kolejny etap pucharu to losowanie par spośród 4 triumfatorów wojewódzkich uzupełnionych o 12 zespołów drugoligowych.

Pierwszy zespół TS ROW do rywalizacji włącza się na IV etapie, kiedy to do zwycięzców będą dolosowywane zespoły pierwszoligowe.

Mariusz Adaszek – trener:

Wygrany puchar jest bardzo przyjemną przygodą dla młodych osób, ale mnie o wiele bardziej cieszy postawa zespołu w drugiej połowie, ponieważ ona pokazuje światełko w tunelu w przyszłości. Dziewczyny pokazały, że nawet kiedy jest słabszy dzień i gra nie układa się po naszej myśli to chęć zwycięstwa, determinacja i praca zespołowa są kluczem do sukcesu. Gratulacje dla całego zespołu!

Rozbark Bytom - TS ROW II Rybnik 1:2 (1:0)

Bramki dla TS ROW II Rybnik: Krzyżok (72 – rzut karny), Parzych (80)

TS ROW II Rybnik: Nowosielska - Krótki (Włochowicz), Wywrot, Krzyżok, Gronert, Milkowska, Garcarczyk, Kozielska, Sroka, Goc (Kowalczyk), Parzych

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 1