zamknij

Wiadomości

Trzymaj się prawego pasa. Dziś kontrole policji na autostradach

2020-01-24, Autor: red

W piątek (24.01.) śląska drogówka na drogach naszego województwa będzie prowadzić działania pn. „Trzymaj się prawego pasa”. Ich celem jest ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach kierujących oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwrócą uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest wolny.

Reklama

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach tłumaczą, dlaczego tego typu akcja jest potrzebna:

- Na głównych ciągach komunikacyjnych województwa śląskiego niejednokrotnie można się spotkać z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny lub tamują/utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno. Takie sytuacje sprawiają, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, wielokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania manewru wyprzedzania z prawej strony.

Dodajmy, że to już kolejna tego typu akcja policji. Ostatnio drogówka kontrolowała kierowców w ramach akcji „Trzymaj się prawego pasa” 9 stycznia.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~jojo 2020-01-24 12:13:07

  A kiedy zaczną kontrole lewego pasa na ulicy prostej.

  13 4
 • ~Kurt_Wallander 2020-01-24 13:19:31

  Z innej beczki - wczoraj na A1 na wysokości Knurowa, widziałem dwie pługopiaskarki, obwicie posypujące asfalt solą (wątpię, by to był chlorek). Może mi ktoś wytłumaczyć po co, skoro temp. powietrza przy gruncie wynosiła +4° a nawierzchnia drogi sucha? Jedna jechała prawym, druga lewym pasem, pęd powietrza powodował, że cała ta sól unosiła się w powietrzu... jaki to ma sens? Przecież to wszystko zostanie rozdmuchane na boki. Już pomijam ewentualne uszkodzenia pojazdów - bo oberwanie serią (nawet nie bezpośrednią - osobiście jak widzę piaskarkę, to się trzymam od niej z daleka) 6 mm kamieni, wcale nie jest fajne - kogo obciążyć za detailing?

  8 18
 • ~Lateks 2020-01-24 14:44:28

  Kurt_Wallander chlorek sodu to sól.
  Co do sypania na autostradzie to pytanie o której godzinie?
  W nocy -4 wystarczy trochę wilgoci i katastrofa gotowa bo w dzisiejszych czasach nikt nie myśli że na autostradzie może być oblodzenie...

  12 4
 • ~Kurt_Wallander 2020-01-24 22:45:31

  @ Lateks: nie pamiętam, kiedy ostatnio lód na autostradzie widziałem - serio. Akcja z piaskarkami miała miejsce ok. 16. Na lodzie nie pomoże ani święty turecki - "sól" obniża temperaturę zamarzania do -7°C. Teoretycznie, przy tej nijakiej pogodzie jest duża szansa na spotkanie czarnego lodu ale od początku zimy, naliczyłem na autostradzie raptem jeden przypadek (częściej na wszelkiej maści zjazdach, ślimakach). Sól ma jeszcze jeden minus - jak ta breja zamarznie, jest tak samo zła jak czarny lód.

  Dla mnie to marnotrastwo i niepotrzebnie wysypana sól, która z pędem powietrza była z czasem wszędzie a nie na asfalcie.

  Zamiast chlorku sodu, stosuje się jeszcze chlorek wapnia - stąd wzmianka o "chlorku".

  0 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1041