Trzej kadeci RMKS-u Rybnik pojadą na OOM

2017-06-07, Autor:

W Bytomiu odbyły się eliminacje kadetów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i MTB im. Leszka Błażyńskiego, gdzie bardzo dobrze wypadli zawodnicy sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik.

W turnieju bardzo dobrą formę zaprezentował Daniel Skorupa (najstarszy z braci), który wygrał swoją grupę w wadze do 64 kg. Pokonał wysoko na punkty zawodnika z Katowic – Łukasza Góreckiego, a w finale nie dał szans Mateuszowi Wuzikowi z Gardy Gierałtowice.

Pierwsze miejsce wywalczyła również Oliwia Buchta pokonując w finale na punkty Martynę Klimek z Kielc w wadze do 50 kg.

Paweł Masternak w wadze do 69 kg musiał uznać wyższość mistrza Czech - Adama Trncaka.

Natomiast trzej kadeci RMKS-u Rybnik wygrali eliminacje i pojadą na OOM do Pułtuska w lipcu. W wadze do 48 kg Artur Skorupa, w wadze do 52 kg Szymon Skorupa i w wadze do 57 kg Dawid Siedlecki, który pokonał w finale 2:1 Dawida Turka z Częstochowy.

W ringu sekundowali Anatoli JakimczukZbigniew Gąsiorowski.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0