zamknij

Wiadomości

Trwa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: „mieszkańcy naszego miasta są bardzo hojni”

2015-01-11, Autor: bf
Od rana trwa 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Rybnika pojawili się wolontariusze, którzy zbierają datki na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Jak przebiega kwesta?

Reklama

Klaudia Durczok, Paulina Pustelnik, Dawid Chlipała, Dawid Przelazły i Weronika Antończyk zbierali datki na ul. Zamkowej. Jak zdradzili młodzi rybniczanie, mieszkańcy miasta chętnie pieniądze do skarbonki. - Zdarzają się jednak różni ludzie: jedni z uśmiechem na ustach wspomagają akcję, z kolei inni nam nie ufają albo podchodzą krytycznie do Jerzego Owsiaka – powiedzieli.

Natomiast, przechadzające się przez rynek Zuzanna Szulc i Natalia Kuzior nie spotkały się z krytyką WOŚP. – Zainteresowanie akcją jest spore. Wiele osób pyta się nas, jak nam idzie zbiórka pieniędzy i czy nie mamy ciężkich skarbonek, a one już trochę ważą. Ręce powoli nas bolą – śmiały się dziewczyny.

W Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy uczestniczą też dzieci. – Zbieranie pieniędzy idzie bardzo dobrze, ludzie wiedzą, że pójdą one na dobry cel – powiedział 9-letni Michał Ojcowicz. Poczynania swojego syna obserwował Marcin Ojcowicz. - Akcja trwa już 23 lata i każdy wie na czym WOŚP polega. Myślę, że mieszkańcy naszego miasta są bardzo hojni, jest nawet lepiej niż rok temu – zdradził ojciec Michała.

Tymczasem na rybnickim kampusie trwa zabawa – od 14.00 odbywały się tam pokazy straży pożarnej, ratownictwa medycznego i pokazy militarne. Na miejscu są również Rybnickie Klasyki, a także funkcjonariusze z KMP w Rybniku, którzy z jednej strony zabezpieczają miejsce imprezy, a z drugiej – prezentują mieszkańcom część swojego uzbrojenia oraz elementy ochronne.

Przed nami koncerty: o 16.00 zagra The October Leaves, godzinę później pojawi się Dzioło Band, a o 18.00 – Sari Ska Band. W programie jest jeszcze koncert Underground (19.30), oraz Ziemia Zakazana (20.40). W międzyczasie ruszą licytacje, a na godzinę 20.30 zaplanowano światełko do nieba.

Trwa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Rybniku – zdjęcia.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~smr 2015-01-11 19:16:21

  Wrzucają a potem narzekają to jest właśnie polska ...

  0 13
 • ~acki 2015-01-11 19:21:18

  Rząd woli finansować budowę świątyni opatrzności, więc ktoś ten sprzęt do szpitali musi zakupić

  47 0
 • ~ 2015-01-11 22:47:41

  (Nie)rząd woli finansować różne inne rzeczy najlepiej po za granicami kraju, takie jak renty dla żydów ocalałych z holocaustu, pomoc ukrainskim przedsiębiorcom, składanie się na amerykańskie wojny itd. A co do orkiestry daje 12 groszy wielkiej pomocy dla zakutych łbów ale i otwartych umysłów http://kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz

  3 0
 • ~piotrekdec 2015-01-11 23:19:11

  jakie to szczęście, że zawsze można liczyć na głoś patrioty przez duże g

  0 6
 • ~toomann 2015-01-12 07:30:32

  ~acki: Radziłbym najpierw sprawdzać fakty, a dopiero potem kłapać jęzorem (aka "walić po klawiaturze"). Po pierwsze - rząd przeznaczył dotację na MUZEUM JANA PAWŁA II (który jest najbardziej znanym na świecie Polakiem), które mieści się w nowobudowanej Świątyni Opatrzności Bożej. Po drugie - przeznaczył na to w latach 2009 - 2014 TYLKO 19 mln + 16 w planie na 2015 (zatem to możemy rozliczyć dopiero w grudniu). Po trzecie - napisałem "tylko 19+16 mln" ponieważ na Muzeum Historii Żydów POLIN Ministerstwo Kultury wydało 90 milionów, kolejne 90 mln dodało Miasto Warszawa a dodatkowo z budżetu państwa będzie finansowana bieżąca działalność (czyli kolejne miliony co rok!). Zatem marne 35 mln na ŚOB nijak mają się do 180 mln na POLINa.

  0 7
 • ~THE Bill 2015-01-12 08:34:36

  Hejt dla proboszcza z parafii św. Jadwigi na Nowinach, który nie pozwolił wolontariuszom zbierać na WOŚP na placu kościelnym. Więcej do koszyczka w tym kościele nie wrzucę skoro taki jesteś. A dla tych, którzy tak krytykują Owsiaka - zróbcie akcje na podobną skalę, kupcie sprzęt do szpitali, który powinno zapewnić Państwo. Potrafił całą Polskę zachęcić do wspierania potrzebujących to i bierze za ten pomysł kasę. Nikt w jego miejsce w ramach wolontariatu nie podjął się takiego zadania, więc skończcie marudzić.

  7 0
 • ~visa 2015-01-12 10:36:08

  Owsiaka trzeba wspierać żeby do następnego finału np. taki minister zdrowia który potrafi w Czechach prędzej i taniej przyjąć polskiego pacjenta wyjaśnił na finale jak to się robi że u nich się da a u nas nie.Ale czy ktoś w ogóle jest taki co by chciał mieć tanio wykonane usługi medyczne i szybko tu w Polsce zamiast jechać do Czech ?Czy wolimy zawsze zbierać i żebrać

  0 0
 • ~ 2015-01-12 11:32:45

  A ja nie miałem w tym roku drobnych przy sobie i musiałem dać całe 5 złotych ...

  0 3
 • ~piotrekdec 2015-01-12 11:37:54

  toomann: żarty sobie robisz czy masz prywatny interes w sianiu tej propagandy? ja osobiście zostałem 16mln razy obrażony po usłyszeniu tej decyzji, a to dlatego, że "art. 10 ust. 2 ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania stanowi, że państwo i państwowe jednostki organizacyjne nie dotują i nie subwencjonują Kościołów i innych związków wyznaniowych. Art. 43 ust. 1 ustawy o stosunku państwa do Kościoła Katolickiego mówi, że inwestycje sakralne i kościelne są finansowane ze środków własnych kościelnych osób prawnych."; jak inaczej jeśli nie bezczelnością nazwać przekazanie 16mln zł, nieudolnie próbując obejść prawo tłumacząc, że "to na muzeum", pomijam już fakt, że muzeum będzie na ÓSMYM piętrze KOŚCIOŁA, a ten jako instytucja korzysta np. ze zwolnienia z VAT, i jak to się też ma do słów Glempa: który "podkreślał, że świątynia powstanie wyłącznie z datków". Ale wiem wiem, to przecież nie na świątynie tylko na muzeum; osobną jest kwestia tego iż to muzeum JPII, moje pytanie brzmi: i co z tego? czy poprzez to pseudo muzeum w warszawce ludziom poprawi się jakość życia, wzrośnie ich dostęp do kultury i sztuki? podsumowując: jest to ponury żart, partii pseudoliberalnej, która to jeszcze nie tak dawno zapowiadała, że nie będzie klękać przed episkopatem" amen

  4 0
 • ~siarzewski 2015-01-12 16:19:46

  Poruszyliście bardzo ciekawą kwestię. Kto sfinansował wynajem i montaż sceny pod peregrynację ?? Państwo polskie zabrania finansowania kościołów i uroczystości religijnych. Jeśli z budżetu miasta Rybnika sfinansowano tą scenę, jest to rażące łamanie prawa przez naszych włodarzy !!!

  2 0
 • ~siarzewski 2015-01-12 16:21:38

  Mój ostatni post jest do usunięcia - pojawił się pod złym artykułem.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 672