zamknij

Wiadomości

Trwa głosowanie na najlepszą prezentację

2010-11-07, Autor: Redakcja
Do 11 listopada na miejskim kanale YouTube głosować można na jedną z siedmiu prezentacji, złożonych w konkursie „Rybnik się zmienia – 20 lat samorządności.”

Reklama

Z wyzwaniem zmieszczenia 20 lat w 30 sekundach filmu lub prezentacji, zmierzyło się dziesięciu uczestników konkursu. Formalne wymogi spełniło siedem prac.

O głównej nagrodzie zdecyduje jury, ale swoją nagrodę, w wysokości 1 tys. zł, przyznają również internauci. W jaki sposób? Wystarczy wejść na kanał miejski YouTube, obejrzeć konkursowe prezentacje, wybrać swoim zdaniem najlepszą i oddać na nią swój głos, klikając w umieszczony pod filmem przycisk „FAJNE”.

 

O wynikach konkursu będziemy informować.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (40):
 • ~toloeka 2010-11-07
  07:00:27

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Ksenopita 2010-11-07
  09:35:13

  0 0

  Nikt tam nie pokazał, jak wyglądał Rybnik zanim zmodernizowano ścisłe centrum za czasów Makosza. Zanim Makosz wymienił płytę rynku, która w przeciwieństwie do inwestycji wykonanych za Fudalego wytrzymuje napór koparek, ciężarówek i sztucznych lodowisk ulepianych z gór piachu. To ta decyzja o zmianie strefy centrum na strefę przyjazną pieszym odmieniła zupełnie Rybnik na skalę ogólnopolską. Pamiętam do dzisiaj te wąskie zniszczone chodniki na ulicy Kościelnej i innych okolicznych, którymi się szło trzymając mamę za rękę a obok śmigały ciężarówki. Nie zapomnę dwóch równoległych linii połamanych płyt na rynku, pozostałości po przejeździe jakiejś ciężarówki przez rynek w okolicy fontanny. Ś.p. Dziadek mówił, że czołg tam jechał ale chyba żartował, nie wiem. To Makosz sprawił, że w 1997 roku, gdy wygrałem konkurs w którym nagrodą było tygodniowe spotkanie z młodzieżą europejską w Niemczech, wiozłem tam widokówki sprzed kilku lat i foldery z nowym odmienionym Rybnikiem, żebym mógł pokazać (i to robiłem) innym europejczykom, jak się zmieniliśmy w ciągu kilku lat od upadku komuny. Filmy z konkursu w ogromnej większości są wykonane przez młodych którzy sięgają pamięciom maksimum 10 lat wstecz a nie 20 o których mówi konkurs.

 • ~Ksenopita 2010-11-07
  09:44:35

  0 0

  Jeszcze dodam jedno. Pamiętam że w 97 Rybnik był pionierem. Okoliczne miejscowości odstawały od Rybnika o 15 lat bo taki skok do przodu Rybnik wykonał w ciągu tych 7miu a one stały w miejscu. Całą tą przewagę utraciliśmy przez ostatnie 12 lat rządów sprzedawcy butów, który sukcesem nazywa to że do Rybnika przyjeżdżają na zakupy z okolic aby całą gotówkę oddać właścicielom marketów i galerii głównie z zachodu, a Rybniczanie muszą dla nich pracować za niewolnicze pieniądze. Paradoksem jest, że zmniejszenie bezrobocia dzięki powstawaniu nowych marketów gdzie ludzie pracują za minimalną płacę, sprawiło, że Rybnik już długo nie pozyska żadnego inwestora, który utworzyłby tu miejsca pracy za godne pieniądze. Rybniczanie siedząc na kasach pozostaną więc już tylko narzędziami do zbierania pieniędzy od bogatszych sąsiadów.

 • ~Ksenopita 2010-11-07
  10:05:21

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~tajsony 2010-11-07
  11:45:51

  0 0

  Jak czytam opinie Pana "Ksenopity" to mnie śmiech zalewa:D:D. Szkoda, że Pan nie wysłał swojej pracy... pewnie była by rewelacyjna i padlibyśmy wszyscy z zachwytu. Człowkieku zapraszam pokaż mi swoje zdjęcia z początku lat 90... chętnie zobaczę. Posiadam ponad 5000 zdjęć zbieram kartki i różne inne gadżety o Rybniku pewnie, których na oczy nie widziałeś. Napisałem dwie pracę na studiach o Rybniku obroniłem parę ładnych lat temu pracę magisterską o Rybniku. Wymądrzać się każdy może. Następnym razem zapraszam do pokazania swojej pracy szerszej publiczności , a nie onaniz... się w własnym Makoszowym... świecie. Brawo należy się ludziom , którzy podjęli rękawice i cokolwiek pokazali. Chcą pokazać Nasze miasta tak jak je widzą i chwała im za to. Nawiązująć do Panan Makosza to o ile pamiętam to kasy z Uni Europejskiej w tamtych czasach z wiadomych względów dostać nie mogliśmy, ale myślę , że jak była by taka możliwość to tamta władza też korzystała z tego pełną garścią. Jedyne z czym mogę się zgodzić to , że faktycznie nasz rynek pracy został sprowadzony do marketów ... Tu trzeba to zmienić... Ale czy Pan Makosz , czy Fudali , czy inny wynalazek nie będą wstanie wybudować nowych fabryk otworzyć nowych kopalń, hut... te czasy mineły nastał czas usług i handlu

 • ~mao 2010-11-07
  11:50:39

  0 0

  80% prac nie spełnia warunków konkursu tj P.4 PP.A - "każdy autor może zgłosić 1 pracę o maksymalnej długości 30 sekund".
  Pozatym, Droga Redakcjo zamieszczacie screeshot z jednej z dwóch konkurencyjnych prac, można wyciągnąć z tego wniosek że to faworyzowanie danej pracy lub jej autora. Czy łamie to kanon "Rybnik, Miasto równych szans"?

 • ~qwerty 2010-11-07
  12:14:05

  0 0

  Nalezy podkreslic dwie rzeczy, ktore napisal ksenopita: 1. "Paradoksem jest, że zmniejszenie bezrobocia dzięki powstawaniu nowych marketów gdzie ludzie pracują za minimalną płacę, sprawiło, że Rybnik już długo nie pozyska żadnego inwestora, który utworzyłby tu miejsca pracy za godne pieniądze.". Tak wlasnie - poniewaz utworzono najslabiej platne miejsca pracy, nawet jesli teraz sprowadzimy inwestorow przemyslowych, to ze wzgledu na slaba srednia potencjalna place dla potencjalnego bezrobotnego, kolejne miejsca pracy rowniez beda slabiej oplacane. 2. "...że do Rybnika przyjeżdżają na zakupy z okolic aby całą gotówkę oddać właścicielom marketów i galerii głównie z zachodu," - kojejny fakt, czynsze w rybnickich marketach sa NAJWYZSZE W POLSCE. Znaczy to, ze przyciagamy tu klientow, ale gros pieniedzy, ktore oni tu zostawiaja idzie do firm, ktore kasuja po 40EUR netto za metr kwadratowy wynajmowanej powierzchni. Dla zwolennikow Fudalego, ktorzy nie maja kompletnie wyobrazni dokonam prostego przeliczenia: 100m2 sklep to w tej chwili 15000 PLN netto MIESIECZNIE CZYNSZU (PIETNASCIE TYSIECY MIESIECZNIE!!!). Ciekawe ile Fudali placil czynszu za swoj sklep z butami.

 • ~charlie 2010-11-07
  12:15:01

  0 0

  Zgadzam się z mao. Tym bardziej, że to jedna z gorszych propozycji. W ogóle nie pokazuje zmian Rybnika tylko to jak się ktoś zestarzał. Poza tym z całym szacunkiem, ale to miało być z lat 1990-2010 a Pani Bokuniewicz to już tak bardziej pod trzydzieche dochodzi. Większość tych zdjęć było robione przed 1990 rokiem. W ogóle praca bezsensu. Moim faworytem zdecydowanie numer 9. Jednak jak widać praca związana blisko z rybnicką PO więc młodzieżówka już wali głosy na ta nieudolną pracę.

 • ~charlie 2010-11-07
  12:16:20

  0 0

  aha uwaga do ksenopity i qwertego ludzie dodajemy komentarze dotyczące artykułu a nie offtopy, które nie mają z nim nic wspólnego

 • ~tajsony 2010-11-07
  12:29:48

  0 0

  Konstruktywnie patrząc to praca nr "6" jest najsłabszą pracą... pomysł nie jest nowy z pokazywaniem starych zdjęć ... za aktualną facjatą... Kiedyś za czasów, poprzedniego ustroju tak ... ideologicznie pokazywano "zmiany" , praca nie na temat... no ale ktoś w końcu tą pracę przyjął do konkursu... W ogóle jestem w szoku , że w 150 tyś mieście na taki konkurs zgłasza się 10 osób po prostu żenada... I tak mówię brawo dla pozostałych 6 autorów prac, że poświęcili swój czas i pokazali jak widzą temat... pracę nie rzucają na kolana , ale... gdzie są Ci wszyscy prześmiewcy... i ludzie , którzy tak chętnie wystawiają negatywne opinie... pokażcie "nam" wasze prace... no tak większość tych ludzi jest samolubnymi zapatrzonymi w siebie doskonałymi twórcami i nie zamierzają pokazywać swoich "cudów" między pospolitym pozbawionym artyzmu pospulstwie , nie zniżą się do poziomu jakiegoś tam konkursiku...
  Cieszę się, że te 6 osób się znalazło i uznanie im się należy, za to że podjęli rękawicę...

 • ~AlicjaeR 2010-11-07
  12:36:09

  0 0

  Ksenopita ma 100% racji , prekursorem wszelkich zmian był prawdziwy ,,gospodarz ,, Rybnika Makosz. Nie dość że doprowadził wygląd miasta do porządku to jeszcze co dzień rano około 8.00 robił obchód miasta , nie raz spotkałam go jak dogladał SAM wszelkich prac , doskonale orientował sie gdzie coś się dzieje.

  Co do prezentacji , żadna nie powala ...

 • ~amount 2010-11-07
  13:32:04

  0 0

  ~charlie01 o co ci chodzi z p. Bokuniewicz? bo nie rozumiem tego argumentu. Jak dla mnie film nr 6 pokazuje zmiany między 1990-2010, może trochę inaczej, bez inwestycji, nowych budynków i kanalizacji(sic!), ale miasto jest dla ludzi a nie ludzie dla miasta.
  a jeśli chodzi o regulamin to wymagane jest posiadanie praw autorskich do wszystkich materiałów zawartych w prezentacji, a śmiem wątpić, że autor filmu nr 9 posiada pełne prawa autorskie do muzyki z filmu Amelia.
  Poza tym nie rozumiem po co pchać politykę do tego konkursu? ale chyba po to on powstał w miesiącu przedwyborczym...

 • ~malacz 2010-11-07
  13:47:34

  0 0

  Moje myślenie było takie:) Miasto ma 150k ludzi to pewnie zgłoszeń będzie przynajmniej 200... i nie mam szans na wygraną.. teraz jestem trochę wkurzony na siebie że nie wystartowałem bo miał bym duże szanse jak teraz się patrze na prace.

 • ~Przemek22 2010-11-07
  13:57:35

  0 0

  Ogólnie prace słabe a nawet uważam ze bardzo słabe, jedynie faktycznie 9 się wyróżnia z tych wszystkich.
  Brakuje jeszcze kilkunastu prac by można było obiektywnie wybrać.

 • ~ciekawy142 2010-11-07
  14:20:04

  0 0

  Ja rozumiem, ze to konkurs ogłoszony przez Miasto ybnik, ale ludzie , gdzie nie wejdę na stronie rybnik.com.pl to mam widok Fudalego, za chwilę będę się bał otworzyć lodówkę bo on wyskoczy. W każdych wiadomościach ON. Ile wam za to zapłacił?????? proszę nie usuwać tego komentarza bo w Polsce jest wolność SŁOWA I WYZNANIA, nawet konstytucja na to pozwala.

 • ~Fiodore 2010-11-07
  14:22:47

  0 0

  A przy okazji takiego prostego konkursu widzimy ilu mniej więcej młodzików 'zatrudnia' rybnickie PO żeby ich popierac i agitowac. Ja na 6. na pewno nie zaglosuje, ale nie ze względow politycznych, tylko stricte gustowyc - mnie się po prostu te wideo nie podoba. O wiele lepiej wygląda 8 - dużo lepiej prezentowałaby się w telewizji,a gdyby miało to być puszczane w TVN-ie, to n 10 pasowałby jak ulał... albo sloma w butach qwerty'ego ;)

 • ~ika-mind 2010-11-07
  15:24:59

  0 0

  Te wasze wieczne odniesienia do polityki są śmieszne i męczące zarazem. A może to jest zwyczajny konkurs dla zwyczajnych ludzi? A nie zadne tam partyjne rozgrywki. I temat Fudalego też moglibyscie sobie odpuscic - ok! dotarlo do nas ze nie podoba sie Wam obecny stan Rybnika! Na najbliższych wyborach zagłosujcie sobie na kogoś innego, choc i tak z góry wiadomo ze po roku od wyborow znowu zaczniecie marudzic!

 • ~Jaro 2010-11-07
  17:16:34

  0 0

  Zabawne - nawet na przykładzie takiego konkursiku widać jak bardzo fałszywą partią jest rybnicka PO. Jeżeli uważacie, że to zwyczajny konkurs to dziwne jest, że film 6. jest obejrzany aż 3 krotnie !!! więcej razy niż średnio pozostałe. Wygląda to tak: przyszedł rozkaz z partii! Wytyczne: głosować na film 6. reszty nawet nie oglądać. Śmieszne i tragiczne jednocześnie. Żenada rybnickiej PO znów wychodzi na światło dzienne. A według mnie najlepsze są 2 ostatnie filmy 9. i 10. Szkoda, że niesprawiedliwie nagroda powędruje do rybnickich działaczy PO. Wstydźcie się takich działań. Jesteście coraz bardziej niesmaczni.

 • ~kurier 2010-11-07
  18:49:47

  0 0

  Mnie smuci taka niesamowita zaciekłość i zacietrzewienie ze strony niektórych czytelników np. Ksenopity, Qwerty i paru innych. Dosłownie w każdym temacie narzekają, napuszczają na innych, złorzeczą... Ludzie, co z was za zarozumiałe i krytykanckie typy?! Można nie lubieć jakichś polityków czy samorządowców ale żeby przy każdej okazji widzieć same złe rzeczy w swoim mieście? Nie wiem jakim miastem był Rybnik 20 lat temu. Wiem, że teraz jest miastem przyjaznym, zadbanym i rozwijającym się. Wierzcie mi, że nie można tego powiedzieć o każdym polskim mieście, ba Rybnik wygląda i żyje zdecydowanie lepiej od innych śląskich miast. Myślę, że zasługa w tym tkwi nie tylko we władzach miasta ale także w mieszkańcach. A co do samego konkursu to idea jest ciekawa. Dla osoby mniej znającej Rybnik wszystkie przedstawione prace są ciekawe ale swojego faworyta mam. Qwerty i Ksenopita - uśmiechnijcie się czasem i nie jedzcie za dużo cytryn i chrzanu bo chyba po nich tak kwaśnicie i chrzanicie!!!

 • ~dhakarey 2010-11-07
  19:08:20

  0 0

  ~ciekawy142 specjalnie dla ciebie wklejam moja poprzednią wypowiedz na forum: "naruszeniem regulaminu jest wypowiadanie się nie na temat, co własnie uczyniłeś. Więc jak Cię denerwuje reklama i nie chcesz włączyć się SENSOWNIE do komentowania (nie mówiąc już o ich czytaniu), to się nie wypowiadaj. Temat jest odnośnie...." prezentacji "....., a jak Ci przeszkadza reklamie z Fudalim, to załącz nowy wątek na forum o odpowiednim tytule, a nie pisz gdzie popadnie." Masz konstytucyjne prawo do wypowiedzi, ale nie łam regulaminu forum!!!! ~kurier 100% poparcie dla Twojej wypowiedzi. Mnie osobiście podoba się 4, autor zrobił co mógł w 30 sekund:) Ta prezentacja byłaby czytelniejsza w dłuższym czasie np. 40s (ale regulamin jest nieubłagany;)

 • ~Ksenopita 2010-11-07
  19:50:28

  0 0

  Mój pierwszy post nie był oftopikiem a te następne to już w sumie raz przepraszałem ale musiałem to z siebie uwolnić. Na mnie ciąży bierzmo wiedzy jak było(w przeciwieństwie do kuriera), oraz co najgorsze - jakby mogło być. Na co dzień przerażają mnie rybnickie absurdy, które mijam co kilka kroków. Żyłem niestety przez kilka lat w cywilizacji i mam święte prawo do porównań. Wiem jakby mogło być a jak nie jest i to nie z winy ubóstwa miasta lecz głupoty jego przywódców. Wyjechałem w 2001 kiedy nie było jeszcze źle i Fudali z bardzo przeze mnie szanowaną św.p. panią wiceprezydent Chołuj, tworzyli kampus. Pomysł trafiony ale i wymuszony sytuacją uruchomienia nowego szpitala. Fudali jeszcze wtedy nie wyprzedawał majątku za byle chłam bo miał jeszcze schedę po Makoszu i nie było dramatu jaki jest teraz. Wróciłem w 2008 i zastałem bagno. Prysła dawna potęga Rybnika. Rybnik jest teraz wypindrzoną lalą do dymania, a nie regionalnym mocarstwem na jaki wyrósł do 1998 roku. Żory już nie depczą nam po piętach, Żory nas już powoli gryzą w du.ę i żaden populista mi nie wmówi, że "nie bo my mamy dwie galerie". I co nam z tych galerii...

 • ~AntyKrzakala 2010-11-07
  20:49:03

  0 0

  Ksenopita, Ty jesteś jakiś inny. W Rybniku jest dramat, a Żory to tygrys Europy. :) Chłopie, Ty chyba za dużo pijesz. :) Nie wiem co Ci się tak podoba w tych Żorach? Robić tam nie ma co, na mieście 3 sklepy na krzyż, 2 puby i trochę bloków. I parę firm w strefie ekonomicznej. Podniecacie się tym, że ktoś zainwestował w tej strefie, a zapominacie, że w tym czasie w Rybniku powstało więcej miejsc pracy w przemyśle i produkcji, ale nie w strefie ekonomicznej i dlatego nikt o tym nie mówi. Sama rozbudowa elektrowni w Rybniku będzie więcej warta niż wszystkie inwestycje w Żorach razem wzięte od czasu powstania tego miasta. :) I z czym do ludzi, Ksenopita? :)

 • ~amount 2010-11-07
  21:04:28

  0 0

  ~jarorybnik666 żartujesz, prawda?

 • ~2804bianka 2010-11-07
  21:48:19

  0 0

  Czytam opinie i niewiele jest opinii o prezentacjach a cała dyskusja toczy się wokół kto ile dla Rybnika zrobił.20 lat to kawał czasu i jak to bywa w życiu sukces ma wielu ojców. Jeden rozpoczął inny zakończył. Wybory będą 21 i wtedy każdy przez swój głos może wydać opinię. A co do konkursu to tylko 2 prace spełniają punkt regulaminu,o którym napisał już mao, że "każdy autor może oddać 1 pracę o maksymalnej długości 30 sekund" jedna sek.dla animacji czy filmu to dużo czasu.Reszta powinna być odrzucona przez komisję. Ze względu na niezgodność z regulaminem odrzucono wszystkie prace w pierwszym terminie. Podzielam opinię niektórych, że chwała tym co podjęli wyzwanie i chcieli zaprezentować swoje umiejętności.Szkoda,że opinie nie przedstawiają zalet czy wad prac.Dla mnie prace 8,9,10 wymagały więcej pracy ,obróbki technicznej i zaangażowania a przede wszystkim są inne.Pomysł pracy 6 jest stary już kiedyś TV prezentowany

 • ~Arteks 2010-11-08
  00:54:51

  0 0

  @ksenopita - zostaw już te legendy o Makoszu jako dzielnym rycerzu (który zamiast wyłożyć całą płytę rynku porządnym materiałem to wyłożył fragmenty przy kamienicach beznadziejną kostką z Utexu która się sypie, jest nierówna i wygląda jak na rynku w Libiążu)... A te twoje porównania z tygrysem Europy - Żorami też schowaj pod poduchę. Tam najwyższym budynkiem jaki wybudowano od czasów bloków made in DDR - to market Auchan, a jedyną modernizacją jakiej dokonano to Miejski Dom Kultury który wielkością jest mniejszy od naszego w Chwałowicach... W Żorach nie ma żadnego zakładu pracy który zatrudniałby powyżej 500 osób no ale dla ludzi z rybnickiej PO to wzór do naśladowania (ludzie strzeżcie się tych świrów!)... I ludzie z tak idiotycznymi argumentami jak Ksenopita chcą cokolwiek pisać - po prostu komediodramat... A teraz co do prezentacji. Wpłynęło mało ale przy wszystkich ludzie się musieli napracować i mają szacunek u mnie. Gdyby ludzie zamiast narzekać np. ksenopita czy qwerty zrobili taką prezentację byłoby to korzystne dla ich stanu umysłu a być może także dla oglądających. Najciekawiej przedstawiono Rybnik w prezentacji nr 9, muzyka najlepsza w prezentacji nr 5, najlepsza animacja w prezentacji nr 8, najbardziej na temat z ciekawymi starymi zdjęciami - prezentacja nr 4. O żadnej nie mogę powiedzieć, że mi się nie podoba :)

 • ~Ksenopita 2010-11-08
  02:00:42

  0 0

  Arteks, jeśli ty mierzysz dobrobyt mieszkańca danej miejscowości miarą najwyższego budynku w tej miejscowości to ty jesteś idiotą i ostrzegam cię, nie obrażaj mnie. Dla ciebie mieszkaniec podłomżyńskiej wioski jest mniej wart od Rybniczanina. Przypominasz sobie to zdanie? Ja dobrze pamiętam te nazistowskie hasła i jak chcesz to ci je wygugluje i wbije tu na forum. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Najlepiej dwa albo trzy razy i jak zrozumiesz (w co wątpię) to później zabieraj głos.
  Porównaj Rybnik kontra Żory z 1998 roku a Rybnik kontra Żory z 2010roku. Antykrząkała dorównujesz Arteksowi w swych populistycznych zapędach. Ty znowu mierzysz dobrobyt mieszkańca ilością barów i galerii handlowych, a marginalizujesz powstanie "paru firm w strefie ekonomicznej". A wiesz ilu ludzi mieszka na wsiach gdzie domu kultury nawet nie ma tylko remiza i nie ma tam galerii i stu barów ale jest cisza i spokój i jak chcą to wsiadają sobie w swoje duże auta terenowe i przyjeżdżają do Rybnika na zakupy, albo do biura podróży wykupić wycieczkę na Malediwy. Dobrobyt mieszkańca nie zależy od wielkości miejscowości i ilości barów...

 • ~grzesnick 2010-11-08
  09:22:23

  0 0

  jaro- Ty to masz paranoję.. czy bten filmik kręciło PO?? Pan radny z PIS i pan radny z BSRu to w tym filmioe zdrajcy rasy:-) Za dużo Jarka Kaczyńsiego oglądasz

 • ~ziupo 2010-11-08
  09:59:16

  0 0

  Czemu jak czemu, ale temu, że nr 6 kręcili ludzie z PO nie możesz zaprzeczyć, no chyba, że oglądamy dwa różne filmy nr 6.

 • ~mily pan 2010-11-08
  10:33:40

  0 0

  Artexs mysle ze Makosz lekko pokonalby Fudalego.Ludzie w Rybniku pamietaja o nim jako dobrym gospodarzu.Makosz to juz legenda inaczej super star Rybnika

 • ~amount 2010-11-08
  10:49:49

  0 0

  ziupo, jaro wy macie paranoje! wszędzie widzicie ludzi PO, wszędzie spisek i podstęp... przeraża mnie to w jakim społeczeństwie żyjemy.
  ziopo - to może nazwiska autorów filmu nr 6 podaj skoro jesteś taki pewny. ja nie widzę tam żadnego powiązania z PO

 • ~malacz 2010-11-08
  13:34:36

  0 0

  Prawda jest taka, administracja strony jest z PO i faworyzuje filmiki autorów PO.

 • ~sxdx 2010-11-08
  15:01:29

  0 0

  wszystkim tym którzy nawet w tak fajnej akcji widzą wyłącznie politykę, proponują przyjrzeć się dokładnie postaciom z filmu nr 6 a dopiero potem wypisywać bzdury. Poza 2 osobami (tu faktycznie kandydaci do rady miasta z ramienia PO) są też ludzie z innych ugrupowań-Henryk Cebula - radny miasta, członek PiS / Marek Medalion - kandydat na radnego miasta z ramienia PiS / Michał Chmieliński - radny miasta, członek BSR... reszta to normalni rybniczanie, ludzie którzy chcieli zrobić coś fajnego dla tego miasta, pokazać że nie ważne :układy: tylko ludzie...iich chociaż się chciało!! Reszta potrafi tylko marudzić i dopatrywać się wszędzie "teorii spiskowych", anonimowo - na forum to każdy mocny w gębie...SMUTNE!

 • ~sxdx 2010-11-08
  15:05:50

  0 0

  wszystkim tym którzy nawet w tak fajnej akcji widzą wyłącznie politykę, proponują przyjrzeć się dokładnie postaciom z filmu nr 6 a dopiero potem wypisywać bzdury. Poza 2 osobami (tu faktycznie kandydaci do rady miasta z ramienia PO) są też ludzie z innych ugrupowań-Henryk Cebula - radny miasta, członek PiS / Marek Medalion - kandydat na radnego miasta z ramienia PiS / Michał Chmieliński - radny miasta, członek BSR... reszta to normalni rybniczanie, ludzie którzy chcieli zrobić coś fajnego dla tego miasta, pokazać że nie ważne :układy: tylko ludzie...iich chociaż się chciało!! Reszta potrafi tylko marudzić i dopatrywać się wszędzie "teorii spiskowych", anonimowo - na forum to każdy mocny w gębie...SMUTNE!

 • ~ziupo 2010-11-08
  18:53:32

  0 0

  amount - nazwiska znajdziesz na liście wyborczej rybnickiej PO, sam sobie poszukaj,a nie próbujesz wyręczać się innymi.

 • ~sxdx 2010-11-08
  19:16:07

  0 0

  pudło drogi Panie "ziupo", najpierw proponuję dowiedzieć się kto faktycznie jest autorem, a potem rzucać kolejne głupie teorie. Ja ich znam i gwarantuję że mają większe osiągnięcia i ambicje niż dostanie się na listę wyborczą, tam ich po prostu nie ma co szukać.

 • ~charlie 2010-11-08
  19:20:56

  0 0

  Dobra już nieważne. 6 wygra dzięki głosom młodzieżówki PO, która te 1000 zł. przeznaczy na swoje cele statutowe :) NAGRODA NAJWAŻNIEJSZA PRZYZNANA ZOSTANIE PRZEZ JURORÓW a tam ta praca nie ma najmniejszych szans i wygra numer 9.

 • ~sxdx 2010-11-08
  19:29:51

  0 0

  pewnie...tak najprościej, najpierw komuś przyszywacie łatkę a potem "nieważne ", widzę że przypadki z Was beznadziejne...a propos...na razie to prowadzi i tak nr 1, teoria o zwarciu szyków "bojówek PO" coś się Wam wali Panowie!

 • ~sxdx 2010-11-08
  19:32:00

  0 0

  PS. wygra to cały Rybnik...pod warunkiem, że jego mieszkańcy dojrzeją do demokracji, i zamiast dużo gadać, zaczną w końcu coś robić dla tego miasta.

 • ~GrzegorzA 2010-11-08
  23:24:12

  0 0

  historia bez cenzury http://www.youtube.com/watch?v=kSzVj2rmzVM

 • ~ 2010-11-09
  19:39:34

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2324