Trwa dobra passa zawodników RCSW Fighter Rybnik

2018-03-29, Autor:

W dniach 24-25 marca w Głubczycach zostały rozegrane kolejne zawody Taekwon-do. Tym razem było to Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów. W imprezie nie mogło zabraknąć zawodników Rybnickiego Centrum Sportów Walki „Taekwon-do Fighter – TKM”, która stawiła się w 7-osobowym składzie (6 zawodników i 1 sędzia).

W pierwszym dniu zawodów odbywały się rozgrywki seniorów i weteranów. W tym dniu z klubu RCSW Fighter wystartowali seniorzy Łukasz Kubiak V dan, Paweł Olszak II dan i juniorka Nikola Wita I Dan, którzy wywalczyli trzy medale.

Trener Łukasz Kubiak wystartował w konkurencji walk seniorów w kategorii wagowej -63 kg. Była to wyższa kategoria wagowa Łukasza niż zazwyczaj, ale i tu zawodnik RCSW Fighter stanął na wysokości zadania i nie dał przeciwnikom łatwych pojedynków. Dwie walki wygrane bardzo wyraźnie, zaś trzecia z wynikiem 2:1 na korzyść przeciwnika. Ostatecznie Łukasz Kubiak zajął 3. miejsce, zdobywając brązowy medal.

Kolejny medal w pierwszym dniu zawodów zdobył trener Paweł Olszak, który wystartował w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich. Zawodnik zajął również 3. miejsce.

Ostatnia zawodniczka Nikola Wita wystartowała w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich, walk seniorek do 56 kg i technikach specjalnych. Wywalczyła srebrny medal w konkurencji walk seniorek -56 kg. Po bardzo zaciekłych dwóch pojedynkach Nikola walczyła o złoto podczas uroczystej gali finałowej. Ostatecznie zawodniczka RCSW Fighter musiał uznać wyższość swojej przeciwniczki i zajęła 2. miejsce. Ten dzień zawodów był dla Nikoli bardzo intensywny i wyczerpujący, a jeszcze czekały ją zmagania na macie dnia następnego, gdyż w tych zawodach wystartowała w dwóch kategoriach: seniorach i juniorach.

Drugi dzień zawodów skupił wszystkich juniorów i juniorów młodszych z całej Polski, którzy zgłosili swój udział w Grand Prix taekwon-do. Klub RCSW Fighter tym razem reprezentowali: Nikola Wita I Dan, Dawid Kula 1 kup, Paulina Solich 4 kup i Grzegorz Wawoczny 2 kup. W tym dniu również zawodnicy RCSW Fighter stanęli na wysokości zadania i ostatecznie zdobyli 5 medali: 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe.

Zawodniczka Paulina Solich, która w konkurencji walk do 65 kg pokonała wszystkie swoje przeciwniczki i zdobyła złoty medal oraz puchar Grand Prix Taekwon-do.

Kolejnym medalistą został Dawid Kula, który zdobył dwa brązowe medale w konkurencji układów formalnych stopni kup-dan oraz w walkach juniorów do 56 kg, gdzie po dobrych walkach uplasował się na 3. miejscu.

Świetny występ dała po raz kolejny zawodniczka Nikola Wita, która tym razem zdobyła srebrny medal w konkurencji technik specjalnych juniorek oraz brązowy medal w konkurencji walk juniorek do 60 kg.

Dodatkowo należy wspomnieć o Grzegorzu Wawocznym, któremu tym razem nie udało się stanąć na podium, jednak dwa wygrane pojedynki dały mu wysokie 5. miejsce w konkurencji układów formalnych.

Bilans zdobytych medali zawodników RCSW Fighter w Grand Prix Polski Taekwon-do wynosi 8 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 5 brązowych.

Był to bardzo udany występ rybnickich zawodników, którzy na szlifowanie formy i kondycji poświęcają wiele godzin ciężkich treningów sportów walki.

Przy okazji zawodów należy również wspomnieć, że trzech zawodników RCSW Fighter: Łukasz Kubiak V Dan, Nikola Wita I Dan i Mateusz Antończyk I Dan zostali powołani do reprezentowania kraju w zbliżających się dużymi krokami Mistrzostwach Europy w Taekwon-do w Mariborze (Słowenia). Niestety tylko Łukasz Kubiak i Nikola Wita już 3 kwietnia na zgrupowaniu Kadry Polski Taekwon-do ITF rozpoczną ostatnie przygotowania do startu w ME w Maribor, zawodnik Mateusz Antończyk z powodu niefortunnej kontuzji na ostatnich zawodach nie będzie mógł wziąć w mistrzostwach czynnego udziału. – Cieszymy się, że kolejny raz zawodnicy RCSW Fighter mają szansę zapisać się na karcie historii polskiej reprezentacji taekwon-do, a Mateuszowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i w przyszłości jeszcze wielu sukcesów na arenie sportów walki – usłyszeliśmy w rybnickim klubie.

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 3