zamknij

Wiadomości

To już „tradycja” w Rybniku. Imprezowicze podbierali jajka na rynku (wideo)

Ozdoby świąteczne co roku przyciągają imprezowiczów. Tym razem było podobnie. Ofiarami osób spędzających wolny czas padały jajka – zrywane z drzewa na środku rynku lub podbierane kurom z koszy. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

Reklama

Rok temu pewien mężczyzna oddawał mocz na wielkanocne jajo stojące na rynku. Nie przeszkadzało mu to prowadzić rozmowę z siedzącą w pobliżu kobietą >>Sikał na wielkanocne jajo dyskutując jednocześnie z kobietą. Dostał mandat (wideo)<<

Atrakcją dla imprezowiczów była też wtedy słomiana kura, która na chwilę stała się pojazdem rajdowym po rybnickim rynku. >>Słomiana kura atrakcją weekendu... dla podchmielonych imprezowiczów (wideo)<<

Tradycji stało się zadość. Tym razem wielu osobom spędzającym wolny, świąteczny czas w okolicy Śródmieścia, spodobały się ozdoby, którymi udekorowano rejon rynku. Mowa tu o jajkach wiszących na drzewie i tych leżących w koszach tuż obok.

- Operator monitoringu zgłosił 8 przypadków, gdzie ktoś próbował przywłaszczyć sobie, lub zniszczył świąteczne ozdoby. W związku z przeprowadzonymi interwencjami strażnicy 5 osób ukarali mandatami karnymi, a jedną osobę pouczyli – mówi Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

Zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego:

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 21

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ZbigMa 2018-04-05 08:41:07

  Wasz portal, jak zwykle proponuje bardzo oryginalne ujęcie tematu. Jeśli jajko z plastiku może stać się ofiarą kogokolwiek to gratuluję bardzo humanistycznego podejścia do ...plastiku.

  41 12
 • ~marys76 2018-04-05 10:19:09

  Stanowczo na Rynku oraz w całej Strefie Śródmiejskiej monitoring powinien być wyposażony również w głośniki aby strażnik miejski mógł zwrócić uwagę kretynom. Wiadomo, że na taką uwagę zareaguje tylko osoba myśląca, a tych niestety na rybnickim Rynku jest jak na lekarstwo bo myślenie nawalonego łba do tego z zaścianków i ze słomą w "dadidaskach" jest znacznie ograniczone !!!

  53 2
 • ~snoopek170 2018-04-05 16:36:05

  @ Łukasz Cesarski
  Polska język, trudna język. Wiesz co to są znaki interpunkcyjne i diakrytyczne?

  7 0
 • ~deuter 2018-04-05 18:15:42

  Jest gruba afera, ktoś zerwał plastikowe jajko warte 2 złote które za dwa tygodnie i tak zostanie zdjęte i wyrzucone do śmieci..... Ja się pytam gdzie zostało ścięte to drzewo, na którym owe jajka wisiały i kto wyraził na to zgodę!

  10 11

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 2874