TL ROW: rekordy długodystansowców

2015-05-19, Autor:
W minioną sobotę na zmodernizowanym stadionie w Wieliczce odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w biegu na 10000 metrów. W konkurencji mężczyzn do startu zgłosiło się 37 zawodników z 22 klubów.

Mistrzostwa Polski w biegu na 10000 metrów od lat odbywają się poza głównymi mistrzostwami kraju, co daje możliwość startu zawodnikom w późniejszych mistrzostwach na krótszych dystansach, takich jak 5000 metrów, 3000 metrów z przeszkodami, czy 1500 metrów.

W mistrzostwach w Wieliczce bardzo dobrze wypadli zawodnicy Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik. Wszyscy reprezentanci rybnickiego klubu ustanowili rekordy życiowe. Najlepiej z nich pobiegł Dawid Malina, który z czasem 30.28.55 zajął siódme miejsce. Kolejni zawodnicy - Marcin Ciepłak z czasem 30.59.64 został sklasyfikowany na trzynastym miejscu, a Tomasz Kawik z czasem 31.47.85 zajął piętnaste miejsce.W klasyfikacji zespołowej mistrzostw, do której zaliczano czasy trzech najlepszych biegaczy każdego klubu, zawodnicy TL ROW Rybnik zajęli drugie miejsce za MKL Szczecin, a na trzecim miejscu sklasyfikowano zespół WKS Wawel Kraków.

Zawodników TL ROW Rybnik do mistrzostw przygotował trener Maciej Ciepłak, który zachęca i zaprasza wszystkich młodych i zdolnych do treningów biegowych (kontakt: [email protected] lub telefonicznie 606126945).
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0