TL ROW: mierzyła w złoto, przywiozła srebro

2013-01-29, Autor:
Podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce Paulina Potyka wywalczył srebrny medal.

W miniony weekend w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. W zawodach tych dobrze spisali się zawodnicy Towarzystwa Lekkoatletycznego „ROW” Rybnik.

Wśród juniorek srebrny medal w trójskoku wywalczyła Paulina Potyka. Jej wynik – 12,37m, jest jej nowym rekordem życiowym w hali. – Paulina była niepocieszona po konkursie, gdyż mierzyła w złoty medal, a musiała uznać wyższość o rok starszej Agnieszki Wysockiej z BKS Bydgoszcz – skomentował trener zawodniczki, Michał Olszar. – Trudno, nie udało się, ale przyjdzie czas na rewanż na stadionie podczas letnich mistrzostw Polski w Krakowie. Wówczas nie będzie tak wielkiej różnicy w warunkach przygotowań do mistrzostw kraju. Wspomnę tylko, że w Bydgoszczy jest prawie 150-metrowa hala lekkoatletyczna i zawodnicy mają nieporównywalnie lepsze warunki do treningu zimowego niż my w Rybniku – dodał Olszar.

Potyka stratowała jeszcze w konkursie skoku w dal. Wynik 5,56m dał jej wysokie czwarte miejsce.

W tych samych konkurencjach co Potyka wystartowała również Paulina Lapczyk. Zajęła ona ósme miejsca w trójskoku (11,42m) i skoku w dal (5,37m).

Pozostali zawodnicy TL ROW Rybnik również zajęli wysokie miejsca w finałach swoich konkurencji. Wśród juniorów Aleksander Gembalczyk był szósty w skoku w dal (6,85m), a w kategorii juniorek młodszych Renata Pierchała zajęła siódme miejsce w pchnięciu kulą (12,63m).

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0