TL ROW i RMKS Rybnik z 9 medalami mistrzostw Śląska w lekkoatletyce

2022-01-31, Autor:

Halowe mistrzostwa województwa śląskiego w lekkoatletyce po raz kolejny udane dla zawodników rybnickich klubów – TL ROW i RMKS.

W hali Arena w Ostrawie Witkowicach odbyły się mistrzostwa województwa śląskiego w lekkoatletyce w kategorii U18, U20 i seniora.

Podczas zawodów lekkoatleci TL ROW Rybnik zdobyli 5 medali. Wśród seniorów zwycięstwo odniósł Marcin Ciepłak w biegu na 1500m (4.15.75min), a Julia Polak w biegu na 200m (24.50s) zajęła drugie miejsce. W kategorii U20 Krzysztof Ludwiczak zwyciężył w skoku w dal (6.62m), a w trójskoku (13.38m) zajął drugie miejsce. Natomiast w kategorii U18 Emilia Stępień wywalczyła w biegu na 60m przez płotki (9.42) brązowy medal.

Z tej samej imprezy cztery medale przywieźli reprezentanci RMKS-u Rybnik. Mikołaj Laskowski zdobył srebro w skoku w dal. Kacper Ucherek wywalczył dwa krążki – srebro w trójskoku i brąz w skoku w dal. Z kolei Przemysław Rusin zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0