zamknij

Biznes

Targi Pracy dla osób niepełnosprawnych za nami. Jakie stanowiska oferowali pracodawcy?

2015-12-04, Autor: 
Wczoraj (3 grudnia) odbyły się zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku kolejne Targi Pracy dla osób niepełnosprawnych.

Reklama

Podczas wydarzenia zaproszeni pracodawcy z otwartego rynku pracy oraz z Zakładów Pracy Chronionej oferowali następujące stanowiska: pracownik ochrony mienia, pracownik serwisu sprzątającego, pracownik biurowy/fakturzystka, pracownik produkcji, pracownik restauracji, krawcowa, krojczy, sprzedawca, pomoc kuchenna, pracownik gospodarczy, sanitariusz, opiekun medyczny.

- Wzorem lat ubiegłych pracownicy tutejszego urzędu przygotowali również stanowiska: pośrednictwa pracy, doradztwa zawodowego oraz szkoleń. Pośrednicy przedstawiali oferty firm, które nie miały możliwości uczestniczenia w Targach, specjaliści ds. szkoleń oferowali możliwości przekwalifikowania, a doradcy zawodowi przeprowadzili indywidualne konsultacje dotyczące ścieżki kariery zawodowej – mówią organizatorzy.

W Targach uczestniczyli także zaproszeni przedstawiciele rybnickich instytucji, którzy udzielali porad zainteresowanym osobom. Konsultacje były udzielane przez pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności.

Targi odbywały się pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika.

>>Targi Pracy dla osób niepełnosprawnych - zdjęcia<<

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
  • ~fandango1972 2015-12-05
    08:38:25

    15 0

    Obecnie do pracy są poszukiwani młodzi, wykształceni i kulturalni, ale tylko do agresywnej sprzedaży w telefonii komórkowej, w bankach i parabankach i instytucjach ubezpieczeniowych. Dobrze, że powstała zawodówka w Juliuszu, oby więcej takich, też w okolicznych miastach, bo ostatnie rządy doprowadziły do sytuacji, że przemysł i produkcja jest niepotrzebna, a jeno usługi świadczyć. Oj gdyby ci młodzi i starzy ekonomiści, co sprzedali najwięcej polskich firm, zdawali sobie sprawę z tego, że gdyby nie przemysł to bylibyśmy jak Polska wschodnia.

  • ~___ 2015-12-05
    13:40:44

    15 0

    z wieloletnich obserwacji wiem, że pracodawcy proponowali często takie stanowiska, na które można wyciągnąć jak największe dofinansowanie z różnych funduszy, skończy się dofinansowanie, to często zniknie i stanowisko, powyższa obserwacja dotyczy nie tylko niepełnosprawnych, ale i wszystkich poszukujących pracy, którzy są wtedy traktowani jako darmowa (bo dofinansowana) siła robocza

  • ~brongolongo 2015-12-08
    22:27:00

    3 0

    W mojej firmie zwolniono kilka dobrych pracowników, a na ich miejsce poszukują z orzeczeniem niepełnosprawne. Czy to moja wina,że jestem sprawny i też wyleciałem? sorry,że nie mam może zielonych papieró, by móc nadal dobrze pracować.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?




Oddanych głosów: 5080