Taekwon-do: sukces rybnickich juniorów w Pucharze Polski

2015-03-14, Autor:
W Pucharze Polski zawodnicy Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks Arete zdobyli 8 medali.

W Ciechanowie odbył się Puchar Polski taekwon-do seniorów i juniorów. Turniej ten był pierwszą eliminacją do mistrzostw Polski seniorów oraz turniejem eliminacyjnym do kadry narodowej dla juniorów i seniorów. W zawodach wystartowało 132 juniorów i juniorek oraz 152 seniorów i seniorek z 37 klubów z całej Polski. Rybnicki Klub Taekwon-do Feniks Arete reprezentowało 11 zawodników, którzy łącznie zdobyli dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale. W klasyfikacji drużynowej juniorów rybnicki klub uplasował się na drugim miejscu. – Jest to do tej pory największy klubowy sukces naszych zawodników, choć pozostaje niedosyt, ponieważ dwa złote medale uciekły nam o włos. Tak dobry wynik to zasługa młodej i zdolnej kadry juniorskiej, która od niedawna zaczęła rywalizację sportową – powiedział trener i prezes RKT Feniks-Arete - Rafał Poleszak VI dan.

Medale w kategorii juniora zdobyli:
- Dominik Henzel - złoto w walkach do 50 kg,
- Arkadiusz Michalski - złoto w kategorii układów stopni uczniowskich, brąz w walkach do 75 kg, brąz w technikach specjalnych,
- Jakub Szczęsny - srebro w walkach do 56 kg,
- Dawid Gabryluk - srebro w walkach powyżej 75 kg.

Ponadto w kategorii seniora Laura Nitner wywalczyła srebro w walkach do 50 kg, a Rafał Poleszak brąz w układach stopni mistrzowskich.

Pozostali zawodnicy RKT Feniks-Arete, którzy wzięli udział w zawodach, to Sonia Przeździng, Paweł Stęclik, Mateusz Antończyk, Mariusz Michalski i Patryk Kolarczyk.

Teraz zawodnicy przygotowują się do startu w Grand Prix Polski oraz turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 0