Taekwon-do: kolejny sukces D. Gabryluka

2015-11-25, Autor:
Podczas Mistrzostw Europy w Taekwon-do ITF, które odbyły się w szkockim Motherwell, bardzo dobrze spisał się Dawid Gabryluk.

Zawodnik Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks-Arete, Dawid Gabryluk, został drużynowym mistrzem Europy w testach siły. W zawodach rozegranych w Szkocji reprezentanci Polski zdobyli aż 52 medale, w tym 21 złotych, 12 srebrnych i 19 brązowych, co pozwoliło wywalczyć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Zawodnik RKT Feniks-Arete startował w dwóch konkurencjach. Indywidualnie w walkach w kategorii powyżej 75 kg juniorów, wygrał pierwszy pojedynek z zawodnikiem z Anglii, niestety decyzją sędziów przegrał w drugim starciu z reprezentantem Rumunii. Po tym niedosycie Gabryluk zrewanżował się z nawiązką zdobywając z kolegami z drużyny złoto w kategorii testów siły, która polega na rozbiciu jak największej ilości desek.

Przypomnijmy, że Gabryluk jest tegorocznym brązowym medalistą mistrzostw świata. Od przyszłego roku będzie startował w bardziej wymagającej kategorii seniora: - Z jego talentem, zapałem i poświęceniem do ciężkiej pracy, przed nim jeszcze wiele udanych startów – powiedział prezes i trener RKT Feniks-Arete, Rafał Poleszak. – Obecnie mamy w szeregach wielu utalentowanych juniorów, którzy wkrótce będą mieli szansę pójść w ślady Dawida i powalczyć o miejsce w kadrze narodowej – dodał.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1