Sztuki walki: pracowita końcówka roku RKJJS

2018-12-06, Autor:

Reprezentanci Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego nie narzekają na brak zajęć.

W dniu 1 grudnia 2018 roku zawodnicy Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego wzięli udział w zawodach BJJ Winter Open 2018, które odbyły się w Luboniu koło Poznania. Złote medale wywalczyli Greta Wilczek (w kategorii do 74 kg, niebieskie pasy) i Kamil Sobaszek (w kategorii 66 kg junior oraz w No Gi w kat. do 64 kg).

Następnego dnia zawodnicy RKJJS wzięli udział w mistrzostwach Śląska w ju jitsu w Mysłowicach. Oto ich wyniki:

Ne Waza 2 miejsce

Dwoje reprezetntantów rybnickiego teamu zostało najlepszymi zawodnikami turnieju – Kamil Sobaszek w Ne Waza U18 oraz Agata Wieczorek U10.

Ponadto nastąpiło również podsumowanie kilkumiesięcznych zmagań zawodników biorących udział w Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu. Aby być kwalifikowanym trzeba było startować w przynajmniej 6 turniejach. Niestety tylko parę osób z rybnickiego klubu spełniło te wymogi.

Podsumowanie 2017/2018:
Agata Wieczorek 2 miejsce do 32kg- fighting bez I fazy
Dawid Mandrela 1 miejsce do 55 kg fighting system
Kacper Wieczorek 1 miejsce ne waza i 1 miejsce fighting system do 66kg

Warto przypomnieć, że tydzień wcześniej Martyna Wowra i Wiktora Lechowicz zostały srebrnymi medalistkami drużynowych mistrzostw świata seniorów w ju jitsu w Szwecji. Wcześniej walczyły indywidualnie w Duo System oraz Duo Show zajmując 5. i 7. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 0