zamknij

Wiadomości

Sztab WOŚP w Rybniku policzył pieniądze. Ile udało się zebrać w tym roku?

2015-01-12, Autor: bf
Czas na podsumowanie 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rybniku. Mieszkańcy naszego miasta nie zawiedli i przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji. Ile pieniędzy tym razem udało się zebrać?

Reklama

Jak zdradził nam dzisiaj Arkadiusz Klimczak, szef sztabu WOŚP w Rybniku, konto Orkiestry zasiliła kwota (w tym pieniądze uzyskane z licytacji i Kosmicznego Meczu) w wysokości około 114 tysięcy złotych. – To drugi tak wysoki wynik w historii naszego miasta. Jak widać pomimo całej tej nagonki na Jerzego Owsiaka, rybniczanie okazali się bardzo hojni – powiedział.

Rekord został ustanowiony dwa lata temu. – Wtedy udało się nam zebrać 130 tysięcy złotych, ale finał rozgrywał się przy współudziale telewizji – dodał Arkadiusz Klimczak.

Przypomnijmy, pieniądze z tegorocznego WOŚP zostaną przekazane na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz seniorów, którzy wymagają opieki medycznej.

Jak bawiliśmy się wczoraj na rybnickim kampusie? Zapraszamy do galerii zdjęć.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~sarkander 2015-01-12 12:16:39

  No oczywiście pytania o finanse, jak dokładnie pieniądze są rozdysponowane, na co poza sprzętem są jeszcze wydawane jest straszną nagonką, zwłaszcza jak ktoś to ukrywa i nie chce publicznie pokazać. Można tak mówić,ale to pomylenie pojęć. Takimi właśnie emocjonalnymi argumentami się zamyka dyskusję: to wszystko nagonka,albo jeszcze lepsze "oby twoje dziecko nie zachorowało"...

  22 0
 • ~kuzwa1966 2015-01-12 12:57:40

  Konferencja prasowa Putin = Owsiak. Nikt ze sceny politycznej nie zrobił takiego bydła jak święta krowa Owsiak.Żonka prowadziła finanse WOŚP a jak krakowska prokuratura zażądała wglądu do ksiąg to rozwiązał firmę - miglanc -Tuż przed edycją tegorocznej WOŚP założył drugą firmę , która przejeła obowiązki pierwszej. A prokuratura w malinach.

  0 2
 • ~co to jest ? 2015-01-12 13:18:56

  W Urzędach Skarbowych wiszą piękne kalendarze trójdzielne - oczywiście kalendarze WOŚP na 2015! Nie zdziwię się, jeżeli się okaże, że taki dar otrzymała też prokuratura, policja... Otrzymali tylko kalendarze? - też za pieniądze z kwesty? Jeżeli za pieniądze z kwesty, to z jakiej racji?! -miało iść na cel dobroczynny... A jeżeli nie z kwesty... to kto za to płacił? - Owsiak?! Czy zatrudnianie dzieci do kwesty jest zgodne z polskim prawem? - pytam, bo mam wątpliwości. W wielu miastach włodarze przejrzeli na oczy i nie organizują już WOŚP... ale my przecież tak lubimy, żeby "się działo"... niezależnie, co się dzieje. Konsekwencje głupoty i konformizmu części społeczeństwa, ponosimy wszyscy! A Owsiak przy okazji pierze... zarówno brudne pieniądze, jak też brudne idee! Jeszcze nie widzicie, że jemu wolno żyć w myśl hasła "róbta, co chceta" - większość z nas jednak za takie same działania, już dawno odpowiadałaby w myśl Kodeksu Cywilnego. Wspieranie czegoś takiego nie jest chlubą, ale wstydem, głupotą i zaprzaństwem!

  0 10
 • ~ 2015-01-12 14:34:18

  Wy Katole dajecie czarnym darmozjadom co tydzień na ich panienki i mercedesy a ja daje Owsiakowi na jego jak to nazywacie "brudne idee" ja się wam i kościołowi do tacy nie mieszam więc Wy wara od mojej kasy i Owsiaka. nie chcesz nie dajesz i spokój. A jak nie dajesz na WOŚP to co Was obchodzi co się dzieje z niewaszą kasa??

  1 0
 • ~ 2015-01-12 14:40:53

  ~7czerwca powiedz mi a mądre jest rozkładanie sceny w rybniku na rynku na 15 minut żeby jakiś krzyż tam postawić?? ja się pytam za czuje pieniądze i ile kosztuje rozłożenie sceny którą zajmuje garsta katolików przez 15 minut?? wiem to wasza wiara i Wam wolno i powiem szczerze mam to w du... i nie wypisuje głupich tekstów pod tym artykułem. NIE PODOBA SIĘ WOŚP?? TO POPROSTU NIE DAWAJ OWSIAKOWI KASY!!!

  3 0
 • ~marys76 2015-01-12 14:50:00

  MICHAŁ - z ta akcją na rynku masz rację. Scenę stawiano pół dnia, potem demontaż aby grupka nawiedzonych odwaliła pokazówkę. Czy do tego była faktycznie potrzebna scena? Można to było zrobić z poziomu płyty rynku. Ile kosztują takie zabawy katoli?

  10 0
 • ~piotrekdec 2015-01-12 14:53:24

  rzymsko-pedofilskie pionki prymasa rydzyka i wszystkich świętych "niepokornych" mediów: nie dajecie pieniędzy to przynajmniej nie szczekajcie

  0 9
 • ~borok 2015-01-12 14:55:01

  7 Czerwca . zeby ci dzieci poryzały

  0 16
 • ~Radegast 2015-01-12 15:43:35

  Ciekawe ile miasto dołożyło z pieniędzy podatników do organizacji Finału? Z informacji uzyskanych przez p. Wielguckiego z urzędów miast i gmin wynika, że WOŚP jest dla państwa przedsięwzięciem w najlepszym razie mało opłacalnym a nawet deficytowym. Żeby było jasne, broń Boże nie neguję zaangażowania poszczególnych osób i samej idei dobroczynności.
  ~piotrekdec Twój post najlepiej świadczy o Tobie, ale Cię uświadomię - na WOSP płacą wszyscy podatnicy i abonenci TV.

  12 0
 • ~ 2015-01-12 16:11:53

  Na KK też płacą wszyscy czy się komuś to podoba czy nie.

  2 0
 • ~siarzewski 2015-01-12 16:22:20

  Poruszyliście bardzo ciekawą kwestię. Kto sfinansował wynajem i montaż sceny pod peregrynację ?? Państwo polskie zabrania finansowania kościołów i uroczystości religijnych. Jeśli z budżetu miasta Rybnika sfinansowano tą scenę, jest to rażące łamanie prawa przez naszych włodarzy !!!

  7 0
 • ~ 2015-01-12 16:36:28

  "Państwo polskie zabrania finansowania kościołów i uroczystości religijnych." kolego nasze państwo zawsze finansowało i będzie finansowało KK... a za czyje jest budowana jakaś tam świątynia opatrzności czy cholera wie czego??? za NASZE!! żadna władza nieodmówi kasy na katolików a wiecie czemu?? bo za dużo ich jest i to są potencjalni wyborcy więc jak im odmówić....

  4 0
 • ~piotrekdec 2015-01-12 16:44:47

  "~piotrekdec Twój post najlepiej świadczy o Tobie, ale Cię uświadomię - na WOSP płacą wszyscy podatnicy i abonenci TV." ; ) cóż za głęboka myśl, oczywiście, że świadczy o mnie, bo właśnie taki miał być; po drugie nie jęcz, tvp ma dużą oglądalność podczas transmisji, a co za tym idzie może lepiej niż przeciętnie zarabiać na reklamach; zresztą nie będę się tu produkował, nie chcesz wrzucać kasy nie wrzucał, ale swoim pitoleniem przynajmniej nie niszcz tego, że komuś innemu się chce poprzez kłamstwa o "płaceniu przez wszystkich"

  4 0
 • ~truman20 2015-01-12 17:16:27

  Psy szczekają a karawana jedzie dalej.

  1 0
 • ~siarzewski 2015-01-12 17:17:20

  Michał Kazek: wiem że nasze państwo (a w szczególności samorządowcy) nagminnie łamią zapisy o nie finansowaniu KK ze środków publicznych. Co innego jeśli jest to zwykły koncert (np przy okazji WOŚP) a co innego jeśli jest to bezpośrednie finansowanie obrządków i nabożeństw przy okazji pokrycia kosztów wynajmu montażu sceny pod peregrynację. Jeśli się nie mylę, rynkowa wartość takiej usługi to kilkanaście tyś. zł. Bardzo bym prosił przedstawicieli UM na zajęcie stanowiska w tej sprawie. Ponadto z tego co się orientuję, podobne wydarzenia miały miejsce w Jastrzębiu i Czerwionce, gdzie przy okazji burmistrz zawierzył miasto jakiejś opatrzności.....

  4 0
 • ~sula80 2015-01-12 18:21:08

  Jak ja Was słyszę to ręce mi opadają ! Nie słyszałem żeby kiedykolwiek Owsiak kogoś zmuszał do dawania pieniędzy.Jak nie chcecie to nie dawajcie i h... wam w du...!!! Wy "trutnie" siedzicie całymi dniami przed kompem i w ukryciu stukacie jak dzięcioły w te klawiatury. Może się w końcu uwiesicie na kimś innym ??? Pozdrawiam Miśki...

  0 0
 • ~roy 2015-01-12 18:58:36

  Nie w tym rzecz... że bierze i kołuje hajs i ma na ten cel 2 firmy, żeby móc sobie faktury wystawiać i rąbać PLN'y pracowicie wyzbierane przez naiwnych kwestujących, rzecz w tym, że się tego WYPIERA, chce być kryształowy a tak nie jest, dla mnie to po prostu złodziejstwo. Jaracie się, że tym, że w tym dniu tak fajnie tak ekstra a państwo do tego dokłada x razy więcej niż to jest warte, tylko jemu, bo to wentyl bezpieczeństwa lewicy, udziela się w krytycznych momentach i mówi co macie myśleć, ale jest przecież taki apolityczny, nie widzicie tego lemingi? Nic dziwnego połowa z Was to kretyni dający się nabierać od x lat tym samym złodziejom z wiejskiej, żal mi Was... 1/5 to debile co nawet nie potrafią X postawić na karcie wyborczej a co dopiero zrozumieć proceder prania czy wyprowadzania pieniędzy, a teraz masz oglądać na TVP seriale i zmanipulowane wiadomości

  4 0
 • ~Radegast 2015-01-12 19:12:11

  ~piotrekdec jakim prawem zarzucasz mi kłamstwo? A skąd niby samorządy i instytucje państwowe biorą pieniądze, którymi wspierają organizację Finałów? Może rosną na drzewach? Oczywiście, że z podatków, czyli od nas, podatników! Tak więc pośrednio każdy podatnik wspiera WOŚP czy chce czy nie. Tak więc od zebranej przez WOŚP kwoty należy odjąć sumę wydatków instytucji państwowych i samorządowych ponoszonych w związku z organizacją Finału i dopiero wtedy można ocenić, czy Orkiestra w takiej formie ma sens. Finał 2014 miał średnią oglądalność na poziomie 1 mln widzów (za gazeta.pl), wyniki więc nie powalają. Aha i nie popieram finansowania Kościoła przez państwo, chyba że chodzi o utrzymanie szczególnie ważnych dla dziedzictwa narodowego zabytków bądź obiektów służących wszystkim, bez względu na wyznanie (cmentarze, domy opieki etc.). Ale po ja o tym piszę do kogoś, kto na "dzień dobry" wyjeżdża z "pedofilami" i "pachołkami"...

  0 0
 • ~smr 2015-01-12 19:39:05

  Na wynagrodzenia pracowników Centrali NFZ przeznaczono w planie finansowym NFZ na 2012 r. 31,5 mln zł, stan na XI 2012 r., w tym premie w wysokości 1,8 mln zł otrzymywało 280 pracowników, a nagrody w wysokości 55 tys. zł – 18 pracowników 0000 Pracownicy NFZ dziękują wam za udaną zbiórkę w tym roku bo będą większe premie dla nas.

  7 0
 • ~piotrekdec 2015-01-13 00:51:40

  Radegast: 1. Ochojska też kradnie, tylko błogosławiony caritas nie? ile nasze miasto wydało na koncerty na kampusie? ile zebrano pieniędzy? 2. i tak będę na dzień dobry i na dobranoc przypominał o zdeprawowaniu podłej instytucji krk, świętej krowy, nietykalnej i objętej do niedawna wręcz tabu, do której to episkopatu pielgrzymują -co brzmi jak ponury żart- pielgrzymki polskich ministrów; zdziczenie środowiska "niepokornych dziennikarzy" (ku uciesze i poparciu krk, który to oczywiście ma monopol na wyciąganie łap po pieniądze), niszczących po prostu fajną i unikalną inicjatywę może jedynie smucić; jeszcze będziecie żałować do czego owe zdziczenie doprowadzi

  3 0
 • ~piotrekdec 2015-01-13 01:21:52

  sorry za pomyłki w tekście, ale już pozna pora

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3768