zamknij

Wiadomości

Szpital w Rybniku odwiesza internę dla chorych na Covid

2021-12-01, Autor: bf

33 łóżka czekają na pacjentów z borykających się z zakażeniem wirusem SARS CoV-2 na odwieszonym po pięciu miesiącach oddziale wewnętrznym z pododdziałem nefrologii, który został przekształcony w oddział COVID-owy. - Kolejnych 16 łóżek przygotowaliśmy na chirurgii ogólnej – dowiadujemy się w rybnickim szpitalu.

Reklama

Jak już Was informowaliśmy od poniedziałku działa też 6 łóżek OIOM-owych dla tych, którzy najciężej przechodzą koronawirusa. Miały wystartować tak jak wszystkie pozostałe od 1 grudnia, ale przyjmują pacjentów od poniedziałku 29 listopada.

Taka była konieczność ze względu na sytuację epidemiczną w regionie – wyjaśnia Ewa Fica, dyrektor WSS nr 3 w Rybniku. – Dzięki zaangażowaniu personelu medycznego naszej placówki udało nam się uruchomić je szybciej niż planowaliśmy.

W sumie na dzień 1 grudnia w rybnickim szpitalu funkcjonować będzie 55 łóżek COVID-owych. Szpital nie wyklucza jednak, że liczba ta w najbliższych tygodniach będzie się zwiększać.

Jesteśmy na to przygotowani. Naprawdę nasza kadra medyczna stanęła na wysokości zadania i za to bardzo im dziękuję. Dziś, po doświadczeniach z pierwszej fali koronawirusawiemy z czym się mierzymy i wiemy jak trudne czeka nas wyzwanie – przekonuje dyrektor Fica.

Dyrektor szpitala nie planuje zawieszać kolejnych oddziałów i przekształcać je dla pacjentów z SARS CoV-2.

Polacy chorują nie tylko na koronawirusa i mamy tego świadomość. Raczej będziemy stosować taki model jak na chirurgii, z której wydzieliliśmy część COVID-ową. Reszta oddziału funkcjonuje normalnie – mówi Ewa Fica.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Longina b 2021-12-01
  10:16:50

  19 19

  Umierajcie na wszystkie choroby.Nie ma takich statystyk.Liczy się COVID.

 • ~ewelina 2021-12-01
  13:10:28

  17 9

  no prosze na podwójną (kowidową) stawkę znaleźli sie chętni do pracy na internie...

 • ~ 2021-12-01
  13:33:13

  33 4

  Interna dla Covid ??? A co to właściwie jest za przekształcony twór. Pomieszczenia dawnej interny "wynajęte" czasowo dla zakażonych czy oddział dla osób chorych internistycznie , którzy dodatkowo są zakażeni ? Zasadnicza różnica. Na "oddziale covidowym" , który powstał z interny nie muszą pracować interniści. Tak stanowi prawo. Więc ile właściwie jest tam interny w internie ? Wyjaśnienie: Absolutnie NIC. To nie jest interna ! Tylko oddział covidowy w pomieszczeniach po niej. To tylko PRZEKSZTAŁCONY twór po to, żeby zamydlić wszystkim oczy. Fala przejdzie. Oddział ten zniknie. Interny dalej nie będzie jak nie było. A to spowoduje, że pani p.o. dyr. Fica ponownie będzie mogłą zawiesić rdzenny oddział na bazie, którego przekształcono go w covid na 6 miesięcy. Wszystko zgodnie z prawem. Ot co. Sukces odtrąbiony. Naród zadowolony....niech się dalej męczy na naszych SORach i umiera. Cyc gotowy na nowy medal, Pozdrawiam.

 • ~tosia10 2021-12-01
  18:05:42

  11 7

  Longina b
  Gdyby wszyscy przestrzegali zaleceń a nie kombinowali jak je ominąć to sytuacja wyglądałaby inaczej

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 388