Szpadzistki z Rybnika zdominowały II Puchar Polski juniorów młodszych w Gliwicach

2018-10-15, Autor:

Bardzo dobry występ w II Pucharze Polski juniorów młodszych (do 17 lat) w Gliwicach mają za sobą szpadzistki RMKS-u Rybnik.

Pierwszego dnia Pucharu Polski w Gliwicach na plansze wyszły szpadzistki. W stawce 117 zawodniczek z całego kraju dziewczęta z RMKS-u Rybnik zdominowały cały turniej, zajmując na podium trzy pierwsze miejsca.

Zwyciężczynią, po bardzo zaciętej walce, została liderka rankingu PZSzerm do lat 17, Alicja Klasik, która pokonała w walce finałowej koleżankę klubową Kingę Zgryźniak (czwartą zawodniczkę rankingu PZSzerm) 15:13,. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Frystacka, aktualnie piąta w klasyfikacji PZSzerm, która również musiała uznać lepszą dyspozycję dnia Alicji Klasik w walce o finał.

W historii RMKS-u to najlepszy start zawodniczek z Rybnika w turnieju o takiej randze.