Szermierka: Alicja Klasik z RMKS-u Rybnik dwunasta w mistrzostwach Europy juniorek

2019-03-04, Autor:

Alicja Klasik z RMKS-u Rybnik ma za sobą bardzo udany start w mistrzostwach Europy juniorów U-20.

Mistrzostwa Europy już za nami. Nasza medalistka z turnieju indywidualnego i drużynowego kadetek (do 17 lat), Alicja Klasik, znakomicie spisała się również w turnieju indywidualnym juniorek (do 20 lat), zajmując fantastyczne 12. miejsce.

W walkach eliminacji grupowej Klasik wygrała 4 z 6 walk i została rozstawiona z numerem 22. W eliminacji bezpośredniej pokonała kolejno Rumunkę, Aleksandre Predescu - mistrzynię świata kadetek z 2017 oraz srebrną medalistkę MEJ z ubiegłego roku 15:14 oraz Polkę, Barbarę Brych - mistrzynię Europy kadetek z 2017 roku i liderkę list krajowych PZSZERM.
W walce o ćwierćfinał rybniczanka spotkała się z numerem 2 list światowych i jak się okazało zwyciężczynią turnieju indywidualnego, Włoszką, Federiką Isolą. Niestety starsza i bardzo doświadczona zawodniczka wygrała z Klasik 15:8. Pomimo porażki o szeroki finał, to wynik rybniczanki jest ogromnym sukcesem.

W turnieju drużynowym reprezentacja Polski w składzie: Alicja Klasik, Barbara Brych, Dominika Pawłowska oraz Julia Falinska zajęła 10. miejsce.

Teraz przed rybnickimi szpadzistkami tydzień odpoczynku i regeneracji. W przyszłym tygodniu Kinga Zgryźniak oraz Alicja Klasik rozpoczynają przygotowania do Mistrzostw Świata Kadetek (U-17), które odbędą się w Toruniu w dniach 12-14 kwietnia.

Oceń publikację: + 1 + 85 - 1 - 1