Szermierka: Alicja Klasik w finale Pucharu Polski Seniorek w Warszawie

2019-12-04, Autor:

Znakomity start w II Pucharze Polski Seniorów w Warszawie zanotowała kadetka RMKS-u Rybnik, Alicja Klasik.

Alicja Klasik w walkach eliminacyjnych wygrała 4 z 6 walk i została rozstawiona do walk pucharowych z numerem 34. W pierwszej walce o „64” rybniczanka była zwolniona, w drugiej o „32” spotkała się z Rosjanką Julią Ashchuk, z którą pewnie wygrała 15:7. W walce o „16” spotkała się z turniejową „dwójką”, Renatą Knapik-Miazgą z AZS AWF Kraków (trzecia zawodniczka listy krajowej), z którą wygrała w dodatkowym czasie 15:14, czym sprawiła ogromną niespodziankę!

W walce o szeroki finał składający się z najlepszej „8” spotkały się dwie rybniczanki Alicja Klasik oraz Anna Mroszczak, która od 3 lat reprezentuje AZS Wratislavia (5 zawodniczka listy krajowej). W tym dniu lepsza okazała się Alicja Klasik, która wygrała 15:8. W walce o półfinał zawodniczka RMKS-u podejmowała Martynę Swatowską z AZS AWF Katowice (8 zawodniczka listy krajowej), z którą przegrała w dodatkowym czasie 13:14! Tym samym odpadła z turnieju zajmując 8 miejsce.

Na uwagę zasługuje fakt, że był to pierwszy start naszych kadetek w Pucharze Polski Seniorek, a wynik Klasik jest ogromnym sukcesem. Kinga Zgryźniak zajęła 38 miejsce, a Patrycja Frystacka - 39.

W turnieju startowało 111 zawodniczek z Polski, Litwy oraz Rosji.

W drugim dniu rywalizowali szpadziści. W stawce 130 zawodników z Polski, Litwy, Ukrainy oraz Wenezueli najlepiej z RMKS-u spisał się Ryszard Kałuziński, który przegrał o najlepszą „16” turnieju z Janem Wenglarczykiem z AZS AWF Katowice 11:15.Sebastian Mandrysz zajął 42 miejsce, Wiktor Wałach 54, Kamil Huwer 60, Tomasz Wąsiewicz 68, Marcin Tumas 71, Bartłomiej Musiolik 79.

Oceń publikację: + 1 + 97 - 1 - 1