Szermierka: 4 medale RMKS-u Rybnik w mistrzostwach Polski młodzików

2019-06-14, Autor:

Znakomity start odnotowali młodzi rybniccy szermierze podczas odbywających się w miniony weekend w Rybniku indywidualnych i drużynowych Mistrzostw Polski młodzików U-14.

W pierwszym dniu odbył się turniej indywidualny. W szpadzie dziewcząt na starcie stanęło 102 szpadzistki, natomiast w szpadzie męskiej 93 szpadzistów. W tak licznej stawce znaleźli się również zawodnicy RMKS-u Rybnik.

W szpadzie męskiej RMKS Rybnik reprezentowali: Augustyn Kapias, Adam Sojka, Antoni Ścibich, Bartosz Woźniak, Szymon Hodór i Rafał Grychtoł. Bardzo dobrze tego dnia walczył Augustyn Kapias, który dopiero w walce o półfinał przegrał z Hubertem Klughartem z UKS Olimp Lubin 8:12 i zajął 5 miejsce. W szpadzie kobiet znakomicie zaprezentowały się Liliana Porwoł i Antonina Korduła. Obie nasze zawodniczki zameldowały się w półfinale z czego Liliana Porwoł wygrała swoją walkę o finał, natomiast Antonina Korduła przegrała, zdobywając tym samym brązowy medal. Liliana Porwoł w finale zmierzyła się z Aleksandrą Szymańską z Budowlanych Toruń i po bardzo zaciętej walce przegrała 9:12 zdobywając medal srebrny.

80 miejsce – Mężyk Oliwia

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. W turnieju szpady męskiej wystartowało 18 drużyn, zaś w szpadzie kobiet 24 drużyny. Oba nasze zespoły tego dnia spisały się znakomicie. Szpadzistki RMKS-u w składzie: Liliana Porwoł, Antonina Korduła, Maja Wuzik, Oliwia Mężyk pewnie wygrywały swoje mecze i dopiero w meczu o finał nie dały rady Budowlanym Toruń, przegrywając 36:31. Pomimo porażki o finał nasze zawodniczki podniosły się po porażce i w meczu o brązowy medal pewnie wygrały z TS Górnikiem Radlin 35:23. Sporo radości sprawili nam nasi szpadziści w składzie: Augustyn Kapias, Antoni Ścibich, Adam Sojka, Bartosz Woźniak, którzy tego dnia nie mieli sobie równych, pokonując wyżej rozstawione zespoły. W meczu o złoty medal pewnie pokonali drużynę Piasta Gliwice 36:31, zdobywając tym samym tytuł drużynowych mistrzów Polski!