Szachy: Zefir z dwoma medalami mistrzostw Polski juniorów

2020-09-13, Autor:

Dwa medale mistrzostw Polski juniorów wywalczyły zawodniczki Klubu Szachowego Zefir Boguszowice.

Pod koniec sierpnia we Wrocławiu odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. W imprezie rywalizowało 6 juniorów Klubu Szachowego Zefir Boguszowice.

Już w trakcie pierwszej części mistrzostw - w szachach szybkich (15'+10'') świetnie zagrały dwie juniorki rybnickiego klubu. Emilia Kulik w kategorii dziewczyn do lat 8 do końca walczyła o podium, zajmując ostatecznie 4. miejsce. Karolina Figa w kategorii dziewczyn do lat 10 wywalczyła miejsce w pierwszej dziesiątce.

Natomiast w mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych (3'+2'') dwie juniorki Emilia Kulik (D8) i Karolina Figa (D10) w swoich grupach wiekowych zameldowały się na podium zdobywając brązowe medale.

Dla Emilii Kulik jest to już drugi medal z mistrzostw Polski: w 2019 r. zdobyła srebro w Pucharze Polski dzieci w szachach klasycznych w kategorii do lat 6.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 1